16. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu İzmir Sunumu...

16. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu İzmir Sunumu yapıldı

16. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu “İzmir Sunumu” İzmir Mali Müşavirler Odası’nda yapıldı. “Finansal Raporlamada Güncel Tartışmalar” teması ile yapılan Sempozyum Vedat Adak’ın açılış konuşması ile başladı.

09 Ocak 2017 - 15:09

 

“Yine acı bir olay yaşadık. Terör bu kez de barışın ve kardeşliğin kenti İzmir’i vurdu, İzmir Bayraklı Adliyesi’nde ve yakınında meydana gelen bombalı ve silahlı saldırı sonucunda polis Fethi Sekin ve adliye görevlisi Musa Can yaşamını yitirdi. İki güzel, iki cesur insanı kaybettik, üzgünüz, öfkeliyiz, İzmir’in, hepimizin başı sağ olsun. Ruhları şad olsun, ailelerine, yakınlarına sabır ve dayanma gücü diliyorum. Yaralı yurttaşlarımız var, hepsine acil şifalar diliyorum. Bedenen iyi olsak da hepimiz derin yara aldık, meslektaşlarımıza ve tüm İzmir halkına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diyerek sözlerine başlayan Adak, “Türkiye, ekonomik krize paralel olarak şiddet, terör ve savaş girdabında toplumsal ve sosyal bir başka krizle yüz yüzedir. 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından OHAL ile toplum belirsizlik, gelecek kaygısı, tedirginlik ve korkuyla yaşamak zorunda bırakılmaktadır.” dedi. Sempozyumun bugüne kadar yüzlerce bildirinin sunulmasına ve tartışılmasına vesile olduğunu söyleyen Adak, “muhasebe standartlarının Türkiye’de olgunlaşması ve gelişmesi noktasında, İzmir Odası önderliğinde, tüm meslek camiamızın katkısıyla çok önemli sonuçlar elde edilmiştir. Bugün, Sempozyumun ulaştığı aşama, sektördeki saygınlığı, bilimsel niteliği, yapılan tartışmalar ve sonuçları itibari ile alanında bir kez daha büyük iz bırakacağına inanıyorum” dedi.

Sempozyumun Açılış Bildirisi “Zorunlu TFRS Uygulamasına İlişkin Dünyadan ve Türkiye’den Gözlemler” başlığıyla Doç.Dr. Çağnur Balsarı tarafından sunuldu.

Sempozyum kapsamında yer alan diğer oturumlar; Kaliteli Finansal Raporlama için Yönetsel Altyapının Tasarımı, Kayıt Sistemi ve Finansal Raporlamanın Entegrasyonu, Finansal Raporlamanın Organizasyonu, TFRS Setinde Güncellemeler: TFRS 15 Müşteri Sözleşmelerinden Hasılat, Muhasebe Teorisi’ne Genel Bakış ve Muhasebe Teorisi Penceresinden Kavramsal Çerçeve’nin Yeni Yaklaşımı, Yerel Finansal Raporlama Çerçevesi ve Tartışmalı Alanlar olarak belirlenmişti.

Sempozyum kapsamında Prof.Dr. Abbas Türnüklü tarafından "Anlaşmazlık Çözümü Arabuluculuk ve Müzakere Teknikleri" konusunda bir Workshop da yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini Karacasu'da Açtı
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini...