AK Parti Narlıdere’den 2 bin 500 kişiye iş imkanı

AK Parti Narlıdere'den 2 bin 500 kişiye iş imkanı

AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, teşkilatıyla birlikte bir Belediye Başkanı'nın enerjisiyle çalıştığını belirterek ilçesine marka değer katacak projelerini anlattı. Ayrıca Bilgi, teşkilatında oluşturduğu 'İş Bulma Birimi' ile bir buçuk yıl içinde 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi

11 Ocak 2017 - 10:40

Yenigün TV'de Belma Şahaner'in konuğu olan AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, ilçesinin hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek, ''Narlıdere'ye bir vapur iskelesi şart... İlçemizde deniz ulaşımı olması gerekiyor. Bir denizci olarak, şunu söyleyebilirim. Bir amatör denizcinin, denize tekne indireceği bir yer yok. Bu konuları bizim çoktan aşmış olmamız gerekir. İnsanları deniz ulaşımına alıştırmamız gerekir. Biz körfezi kullanamıyoruz. Narlıdere'de iskele istiyoruz. Çay bahçesi istiyoruz. Narlıdere Meydanı'nın da planlanmış bir proje olmasını istiyoruz. Kentsel dönüşümde ilk yetkisini alan belediyelerden biridir Narlıdere... Ama hala bir adım atılmadı'' diye konuştu. 

''Vatandaşlarımıza
ekmek kapısı açtık''

Narlıdere İlçe Teşkilatı olarak önemli bir çalışma yaptınız. İş Bulma Birimi oluşturarak 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirdiniz. Bu projeyi anlatır mısınız?

İlçemizde göreve başlayalı 3 yıl oldu. Bu süreçte vatandaştan bize ulaşan sıkıntıların en başında işsizlik geliyor. Narlıdere'de çok fazla iş imkanı yok. Buna çözüm bulmak için 'İş Bulma Birimi' oluşturduk. İlçemizde görevli arkadaşlarımızla bir sistem kurduk. İş arayan kardeşlerimizin özgeçmişleri ile bir dosya oluşturduk. Ve daha sonra kendi çevremizdeki işadamları ile iletişime geçtik. Odalarla ve İŞKUR'la iletişime geçip iş arayanlar için bir dosyalama sistemi oluşturduk. Sistem sayesinde  iş arayanla işçi arayanlar arasında kriteleri uygun olanları buluşturduk. Örneğin bir perakende mağazasına 100 kişi alınacaktı. Sistemimizden bilgileri oldukları için firma yetkilileri bizimle iletişime geçti. Anında, istedikleri kriterdeki çalışacak kişileri kendilerine oluşturduk. İlçemizde her gün iş arayan yaklaşık 200 kişi, iş için müracaat ediyor. Ve bu kişiler başka sorunlarını da iletiyor. Ve bu kişilerin çoğu gösterdiğimiz hizmet ve ilgiden dolayı bize üye olmak istediklerini söylüyor. Bizim amacımız partili-partisiz ayrımı yapmadan vatandaşlarımıza hizmet etmek. Kapımız her zaman herkese açık. 

Sistem işe girenleri ve bekleyenleri tekrar dosyalayıp, çalışmaya devam ediyor. 

Muhalefette olduğumuz bir ilçede bizim, bir buçuk yıl içinde 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirmemiz küçümsenecek bir olay değil. Belediye şartlarını da kullanmıyoruz. Devletimizin kurumlarında istediğiniz anda işe uygun pozisyonları bir an önce bulamıyorsunuz. Sadece kendi çabalarımızla gerçekleştirdiğimiz bir çalışma... Belediyelere de örnek olsun...
Diğer ilçelerden de bize müracaatlar oluyor.  Biz sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatları doğrultusunda vatandaşa hizmet amaçlı çalışıyoruz. 

''İlçemiz, Belediye'den hak
ettiği hizmeti alamıyor''

İlçenizin öncelikli sorunları neler?

İlçemiz güzel, fakat belediyeden hak ettiği hizmeti alamıyor. Narlıdere, belediyelere rant kapısı gibi... Devamlı inşaat üzerine kurulmuş bir yapı var. Yeni inşaatlar yapılıyor. Fakat inşaatın yanındaki park, sosyal donatı alanları unutuluyor. Vatandaşın alması gereken asıl hizmetlerde sıkıntılar var. Örneğin bir yağmur yağıyor. Yollar sel sebil gidiyor. Halbuki küçük bir delik açılsa bu sorun yaşanmayacak. Binalar yapılıyor, istinatlar yapılmıyor. Çöken binalar ve istinat duvarları var. Bu da inşaatların acele bir şekilde yapıldığını göteriyor. Sosyal donatı alanlarını planlamak gerekir. Örneğin Narlıdere'nin meydanı var. Tuvaleti yok. Birkaç bank konmuş, insanlar oturuyor. Sorduğunuz zaman, ''Projemiz var, Meydan'da, altında otopark yapacağız '' diyorlar. Ben 1979 yılından beri Narlıdere'deyim. O yıldan beri duyduğum laf bu... Ama icraat yok. 

Narlıdere Sahilevleri'nde şu anda bir düzenleme yapılıyor. Orada iki üç tane çay bahçesi yapılması gerekir. Ülkemizin sahil kesimlerinin her yerinde çay bahçesi var.  

Sadece belirli kesimler için değil, halka dönük sosyal alanların oluşturulması gerekir. 
Sahili beğenmiyoruz. Sahil düzenlemelerini Büyükşehir Belediyesi yapıyor. 

''Narlıdere ye bir 
vapur iskelesi şart'' 

Narlıdere'ye bir vapur iskelesi şart... İlçemizde deniz ulaşımı olması gerekiyor. Bir denizci olarak, şunu söyleyebilirim. Bir amatör denizcinin, denize tekne indireceği bir yer yok. Bu konuları bizim çoktan aşmış olmamız gerekir. 
İnsanları deniz ulaşımına alıştırmamız gerekir. Biz körfezi kullanamıyoruz. Narlıdere'de iskele istiyoruz. Çay bahçesi istiyoruz. Narlıdere Meydanı'nın da planlanmış bir proje ile meydan olmasını istiyoruz. Kentsel dönüşümde ilk yetkisini alan belediyelerden biridir Narlıdere, ama hala bir adım atılmadı. 

Metro, Narlıdere'ye gelecek

Narlıdere için projeleriniz neler?
Sayın Başbakanımız geçtiğimiz günlerde açıkladı: Metro Narlıdere'ye kadar gelecek. 
Narlıdere Kaymakamlığı'nın önüne kadar bu proje taşınacak. Bunun dışında Narlıdere'de takip ettiğimiz, Ali Onbaşı Deremiz var. Burada bir baraj projemiz var. Proje ihalesi yapıldı. En kısa zamanda ilçemize kazandıracağız. Bu barajın devamında rekreasyon alanları ve sosyal donatı alanları yaptıracağız. 

Yukarıköy dediğimiz; Tahtacı alevilerinin oturduğu, Narlıdere'nin ilk kurulan mahallelerinden biri, 11 evin bulunduğu mahallemizde sağlıklaştırma projemizi Valilikle beraber yürütüyoruz. Eski evlerin düzenlemeleri yapılarak, burayı Şirince veya Birgi gibi yapacağız. Burası unutulmuş. Bir SİT alanı olduğu için bir taş sökemiyorsunuz. İnsanlar oturduğu için de bu eksikliği sayın Valimizle görüştük. Şu anda çalışmalar başladı. 

Narbel'de bir cami yerimiz var. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve Valiliğimiz koordinesinde buraya bir cami kazandıracağız. Narlıdere'de TOKİ projemiz var. Sayın Kaymakamımız dilekçesini yazdı. Biz vekillerimizle ön görüşmelerini yaptık. Narkent ve Arıkent'in üstünde çok güzel bir bölge, Narlıdere'den ev almak kolay değil. En ucuz ev 500 bin lira... İlçemizde her türlü vatandaşımız ikamet ediyor. Vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olsunlar istedik. En kısa zamanda ilçemize TOKİ'yi kazandıracağız. Sanki bir Belediye Başkanı enerjisiyle ilçemize değer katacak projeler hazırlamaya devam edeceğiz. Ve inşallah önümüzdeki seçimlerde  ilçemize AK Parti Belediyeciliği'nin farkını yaşatacağız. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARDEŞ ŞEHİR MARL HEYETİ KUŞADASI’NDA
KARDEŞ ŞEHİR MARL HEYETİ KUŞADASI’NDA
BÜYÜKŞEHİR DAVUTLAR'I YAZA HAZIRLIYOR
BÜYÜKŞEHİR DAVUTLAR'I YAZA HAZIRLIYOR