Altyapıda Pınargücü fırtınası

Altyapıda Pınargücü fırtınası

Son yıllarda altyapıya verdiği önemle bir çok yetenekli genci Türk Futboluna kazandıran Pınargücü Spor Kulübü 2016-2017 sezonunda müthiş bir sezon geçirdi

06 Temmuz 2017 - 14:20

Katıldığı 8 alt yaş kategorisinde 5 şampiyonluk, 2 ikincilik, 1 de 3.lük elde ederek tarihi bir başarı yakaladı. U16-U14 ve U13 takımları Türkiye Şampiyonası Finallerine katılma başarısı göstererek başarılarını taclandırdı. Yalçın Akdemir, Ferdi Karanfil, Levent Gülmez, Mustafa Kahriman ve Özkan Karacadan oluşan teknik ekip adına görüş bildiren Altyapı sorumlusu Yalçın Akdemir, hedeflerini ve başarının sırrını şöyle açıkladı.


Türkiye'de “Marka” olacağız”

Akdemir, “ Pınargücü Spor hocaları olarak haftanın 7 günü tesisteyiz. Asla prensiplerimizden taviz vermiyoruz. Maçlarda ve idmanlarda skordan önce doğru oyuna önem veriyoruz. Önce karakter sonra disiplin olmazsa olmazımız. Hedefimiz her yıl enaz 5-6 sporcumuzu profesyonel takımlara yollamak. İzmirde marka haline gelen Pınargücümüzü Türkiye'de marka yapmak. Uzun vadede ise Türkiye Şampiyonalarında derece yapmak istiyoruz”dedi.


Yılmaz ÖZLAHLAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetçiye dil desteği
Gurbetçiye dil desteği
634 imza topluca teslim edilecek
634 imza topluca teslim edilecek