Apple Çin’de 500 milyon dolarlık Ar-Ge merkezi kuruyor

Apple Çin’de 500 milyon dolarlık Ar-Ge merkezi kuruyor

Apple Çin’in Shanghai ve Suzhou şehirlerinde iki yeni Ar-Ge merkezi açacağını duyurdu. Bu merkezlerin Apple’a maliyetinin 500 milyon doların üstünde olması bekleniyor.

20 Mart 2017 - 11:37

Apple, pazar payını arttırmak ve Çin'deki Foxconn yetkilileriyle ilişkilerini tekrar iyileştirmek adına ülkede iki yeni Ar-Ge merkezi açmayı planlıyor. Şirket ayrıca ülkedeki Ar-Ge merkezleri kurarak yerel firmalarla ortaklık kurmanın bir adım daha ötesine gidecek ve pazarı daha yakından inceleme imkanı bulacak. Apple’ın yetenekli mühendis kadrosunun bir kısmını aktarmayı planladığı yeni merkezlerin şirkete toplam maliyetinin ise 500 milyon doların biraz üstünde olması bekleniyor.  

Apple’ın donanım mühendisliğinin kıdemli başkan yardımcısı Dan Riccio, “Ar-Ge merkezlerinin Çin’de yayınlaştırılması yoluyla daha fazla yerel ve akedemik kurumlarla çalışmayı, dört gözle bekliyoruz. Geliştiricilerimiz ve tedarikçilerimizin birlikte çalışacağı bölgedeki mükemmel yetenek ve pozitif girişimci ruhuna erişmekten onur duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Donald Trump'ın Apple'ın bu kararını nasıl karşılayacağı henüz bilinmiyor. Trump, daha öncesinde pek çok dev firmanın üretimini ABD’ye kaydırmasını aksi halde yüksek vergilerle karşı karşıya kalacaklarını dile getirmişti. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini Karacasu'da Açtı
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini...