BAMİAD’ın Kapısı Herkese Açık

BAMİAD'ın Kapısı Herkese Açık

Bayraklı Müteahhitler ve İş Adamları Derneği Başkanı Ali Şenay, Yenigün'e yaptığı açıklamada ilçede arsa sahipleri ile zorla sözleşme yapmaya çalışan müteahhitlerin olduğunu ve bunun önüne geçmeye çalıştıklarını vurguladı. Şenay, “Biz, İzmir'de yaşıyoruz ve acısıyla tatlısıyla, İzmir'in kahrını çekiyoruz. Paramız, İzmir'de kalsın ” dedi

07 Ekim 2017 - 11:16

Bayraklı Müteahhitler ve İş Adamları Derneği Başkanı Ali Şenay, Yenigün'e yaptığı açıklamada ilçede arsa sahipleri ile zorla sözleşme yapmaya çalışan müteahhitlerin olduğunu ve bunun önüne geçmeye çalıştıklarını vurguladı. Şenay, “Biz, İzmir'de yaşıyoruz ve acısıyla tatlısıyla, İzmir'in kahrını çekiyoruz. Paramız, İzmir'de kalsın ” dedi

 

“Herkesin gözü İzmir'de”

 

Bayraklı'nın gelişen bir ilçe, metropol bir kent olduğunu vurgulayan Şenay, “Türkiye'deki müteahhitlerin gözü Bayraklı'da. Arsa sahipleri ile zorla sözleşme yapmaya çalışanlar olduğunu duyuyoruz. Biz, bunun önüne geçmek istiyoruz. Vatandaşımıza buradan sesleniyorum, böyle bir sorunları varsa, derneğimize gelebilirler. Dernek olarak, gece gündüz vatandaşımızın yanındayız. Müteahhit arkadaşlarımıza da aynı şekilde uzlaşma ile ilgili yardımcı olabiliriz. Kapımız herkese açık. Bu noktada İzmirli müteahhitlerin kazanmasını istiyoruz. Biz, İzmir'de yaşıyoruz ve acısıyla tatlısıyla, İzmir'in kahrını çekiyoruz. Paramız, İzmir'de kalsın. Müteahhit arkadaşlarımız birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli. Bir arsaya teklif veren müteahhit, diğer arkadaşının arsasına teklif vermesin. Arkadaşlarımızın derneğe üye olmalarını istiyorum. Derneğe üye olmalarıyla, bütün sorunların önüne geçeceğimize inanıyorum. Bu şekilde ortaya daha kaliteli binalar çıkacaktır” dedi.

 

Bayraklı Müteahhitler ve İş Adamları Derneği (BAMİAD) Başkanı Ali Şenay yaptığı açıklamada, “Bayraklı gelişen bir ilçe, metropol bir kent. Türkiye'deki müteahhitlerin gözü Bayraklı'da. Arsa sahipleri ile zorla sözleşme yapmaya çalışanlar olduğunu duyuyoruz. Biz, bunun önüne geçmek istiyoruz. Vatandaşımıza buradan sesleniyorum; böyle bir sorunları varsa, derneğimize gelebilirler. Dernek olarak, gece gündüz vatandaşımızın yanındayız. Müteahhit arkadaşlarımıza da aynı şekilde uzlaşma ile ilgili yardımcı olabiliriz. Kapımız herkese açık” dedi.

GENİŞ,FERAH KONUTLAR

Bayraklı Müteahhitler ve İş Adamları Derneği (BAMİAD) Başkanı Ali Şenay, Bayraklı'daki arsa sahiplerinin ve müteahhitlerin sorunlarının çözümü için, dernek olarak mücadele ettiklerini ifade ederek, “Bu noktada yaptığımız girişimlerin sonuç vereceğine inanıyorum. Yerel yönetim ile sürekli iletişim halindeyiz. İmar planlarıyla ilgili değişiklikleri takip ediyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili, vatandaşların merak ettiği tüm soruları yanıtlıyoruz. Oturma ruhsatlarının alınmasıyla ilgili ciddi sorunlar var. Bayraklı'daki arsalar ada bazında çok küçük. Dolayısıyla daha geniş, daha ferah dairelerin ve binaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Hem masraf azalmış olur, hem de ortaya kaliteli binalar çıkar. Kentsel dönüşüm, ada bazında ele alınmalı” dedi.

ÖNCE YAPI DENETİM

Bina yaparken herkesi yasalara uymaya davet eden Başkan Şenay, “Müteahhit arkadaşlarımızın şantiye şeflerini çok doğru seçmeleri gerekiyor. Aynı şekilde yapı denetimleri de düzgün olmalı. Sözde yapı denetim ile ve sözde şantiye şefiyle sağlıklı binalar yapamazlar. Burada insan hayatı söz konusu. Herkes müteahhitliğe soyundu ama müteahhitlik kolay bir iş değil. Birçok kişi, işin rant tarafını görüyor. Ancak bu işin kaza tarafını da görmek gerekiyor. Her şeyin bir maliyeti var. Bu maliyetlerden kaçmamak lazım. Biz, müteahhitlerin ve vatandaşın canı yanmasın istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Herkesi yasaların getirdiği yükümlülüklere uymaya davet ediyorum” dedi.

BAYRAKLI RİSK ALTINDA

Ülkemizdeki deprem gerçeğine dikkat çeken “Kentsel dönüşüm acilen hayata geçirilmeli. Bayraklı'nın yüzde 60'ı büyük risk altında. İzmir, gecekondu bir kent konumunda. Kentsel dönüşümle ilgili, vatandaşla anlaşmak kolay olmuyor. Vatandaş, can güvenliğini ve geleceğini düşünmeli. Kentsel döüşümde maliyet hesaplanır ve kazanç ortaya bölünür. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Kentsel dönüşümde ortak akıl kullanılmalı ve orta yol bulunmalı” ifadelerini kullandı.

Doğukan Fikri FİDAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turuncu listedeki 2 terörist öldürüldü
Turuncu listedeki 2 terörist öldürüldü
Gurbetçilerin otomobili takla attı: 2 ölü, 5 yaralı
Gurbetçilerin otomobili takla attı: 2 ölü, 5 yaralı