Baş ağrınızı ihmal etmeyin

Baş ağrınızı ihmal etmeyin

Baş ağrınızı ihmal etmeyin

15 Mayıs 2017 - 22:19

Sık karşılaşıldığı için pek önemsenmeyen baş ağrıları kimi zaman hayati önem taşıyan rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Levent Tosyalı, özellikle geçmeyen baş ağrılarının hafife alınmamasını ve mutlaka bir uzmana başvurulması gerektiğini söyledi.

Beyin kanamasının beyin damarlarının bütünlüğünün bozulması sonucunda beynin içinde kan birikmesi olduğunu belirten Özel Tınaztepe Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Levent Tosyalı, beyin kanaması geçiren kişilerde en sık görülen belirtilerin şiddetli baş ağrısı, bulantı, kusma, bilinç bozukluğu ve uzuvlarda güçsüzlük olduğunu belirterek, her baş ağrısının beyin kanaması işaretçisi olmadığını, ancak özellikle şiddetli baş ağrısı şikayetleri için mutlaka bir uzmana muayene olunması gerektiğini hatırlattı.

Op. Dr. Tosyalı, "Israrcı baş ağrılarıyla bulantı ve kusmanın beraber olması kanama belirtisi olabilir. Beyin kanaması gelişmeden tanı koymak önemlidir. Erken tanı koyarak nedene yönelik tedavi ve cerrahi girişimlerin ardından hastaların yaşantılarını normal devam ettirmeleri mümkün olabilmektedir" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ALAMUT'U ZİYARET ETTİ
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini Karacasu'da Açtı
Büyükşehir Belediyesi 'Çanakkale Zaferi 1915' Sergisini...