BAŞKAN DELİCAN’DAN GAZETECİLERE MESAJ

BAŞKAN DELİCAN'DAN GAZETECİLERE MESAJ

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Delican; basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu vurguladığı mesajında; gazetecilik mesleğinin bilgi toplama ve vermek kadar, bir toplumun kaderini tayin edecek ölçüde büyük bir sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

10 Ocak 2017 - 16:19

Başkan Delican'ın mesleği gazetecilik olan herkesin gününü kutladığı mesajı şöyle:
 
Basın; demokrasilerin en önemli güçlerindendir. Dolayısı ile; bir toplumun aydınlanması, bir ülkenin gelişip büyümesinde de büyük pay sahibidir. Gazetecilik mesleği; bu boyutu çok büyük önem taşımaktadır, meşakkatli işlerden biridir. Gazetecilik; bilgi toplama, verme, yayma işinin yanı sıra büyük sorumlulukları olan yüce bir meslektir. İnsanların huzur ve refahında, bir ülkenin ilerlemesinde; siyasetçiler kadar etkin olan basın dünyasının ve çalışanlarının önemini kritik dönemeçlerde daha da iyi görüyoruz.
 
Öyle ki; basının kullandığı dil, gazetecinin bakış açısı, işini ele alma biçimi; toplumu birleştirebildiği gibi, kutuplaştırabiliyor da. Bizim dileğimiz; bu ulvi mesleği yapanların, meslek gereklerini yerine getirirken, toplumu bir arada tutacak, farklılıkları zenginlik görecek, vatanın çıkarlarını gözetecek bakış açısını terk etmemesidir. Özellikle de; yaşadığımız bu türlü zorlu süreçlerde; gazeteci arkadaşlarımızın hassasiyeti; belirleyici hatta bazen kurtarıcıdır. Gecesini gündüzüne katarak; toplumu aydınlatmak için alanda olan muhabir arkadaşlarım ve yönetici kadrolarında görev yapan tüm gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirmesi; hayatlarının kolaylaştırılması içinse üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. 

Böyle günlerin; hayatımızda büyük önem taşıyan dinamiklerin hatırlandığı, sorumluluklarımızın tazelendiği günler olduğunu düşünüyorum. Gerçekten; mesaisi olmayan, büyük özveri isteyen bu mesleği edinmiş, aklı ve gönlü ile mesleğini kendisine yaşam biçimi haline getirmiş tüm gazetecilerin gününü kutluyor, çalışmakta olan gazetecilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber