’Cevriye aşk kadını’
Reklam

'Cevriye aşk kadını'

‘Adını Sen Koy’ dizisinde komik halleriyle dikkat çeken Neslihan Günaydın Aka, “Oynadığım Cevriye karakteri, aslında romantik bir aşk kadını” dedi

20 Mart 2017 - 11:34 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 11:36

TRT1’in günlük drama dizisi ‘Adını Sen Koy’da Cevriye karakterine hayat veren Neslihan Günaydın Aka ile projesini ve oyunculuğu konuştuk.

‘Adını Sen Koy’ projesine nasıl dahil oldunuz?

Projenin cast direktörü ve aynı zamanda menajerim olan Öznur Kula, Cevriye rolünün altından çok kolay kalkabileceğimi söyledi. Karakterin, benim çılgınlıklarıma yakın biri olduğunu belirttiğinde çok heyecanlandım. Keyifli bir deneme çekimi yaptık ve beğenilmesi üzerine projeye dahil oldum.

Sizce Cevriye Hala karakteri neden çok sevildi?

Cevriye, inanılmaz keyifli bir kadın. Hep kahkahalar atan, canlı, cilveli, oldukça da romantik bir aşk kadını aslında. Üç evlilik yapmış, üç eşini de kaybetmiş bir aşk doktoru. Etrafındaki herkese yardım eden, neşeli, küslüğe hatta soğuk davranışlara bile tahammül edemeyen bir kadın. Ömer ve Zehra’yı sürekli kollayan bir karakter olduğu için dizinin fanları tarafından da çok sevildi. Ben de böyle bir halam olmasını çok isterdim.

Kilolu ve yaşça büyük bir karakteri oynuyorsunuz, bu risk değil mi?

Bence oyuncu hamurdur. Proje neyi gerektiriyorsa, o şekle girebildiğim kadar girerim. Cevriye, 50’li yaşlarda ve 85 kilo ağırlığında. Makyaj yardımı ve kostüm desteğiyle görmüş geçirmiş bir kadının ruhuna bürünebilmek ve bunun da çok sevilmesi mutlu ediyor.

‘Rolümü kendimle özdeşleştirdim’

Fanlar size en çok ne soruyor?

Dizimiz çok izleniyor ve geniş bir fan kitlesine sahip. Cevriye Hala’nın da fan kitlesi oluştu. Sürekli

kolaj videolar, fotoğraflar hazırlayıp etiketliyor sağ olsunlar. En çok bir daha evlenip evlenmeyeceği ve ne zaman zayıflayacağını merak ediyor takipçiler.

Karaktere hazırlanırken nelerden faydalandınız?

Cevriye, sürekli eski atasözleriyle konuşan, komik benzetmelerle durumları ifade eden, çok hareketli bir kadın. Ben de özel hayatımda eski sözlerle konuşan ve durduğu yerde duramayan bir kadınım. Etrafımda bu karakter için şudur diyebileceğim birisi yok, tamamen bana ait. Kendimle özdeşleştirdim.

Geleceğe dair planlarınız neler?

Cevriye’yle güzel bir çıkış yakaladığımı düşünüyorum. Bu yaz bir sinema filminde yer almak istiyorum. Gelen teklifler var aslında ama aralarından en uygun olanı seçip, öyle hayata geçireceğim.

İsmimin çok iyi bir yere gelmesini ve o yerde de uzun yıllar saygınlıkla kalmayı umut ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başbakan Binali Yıldırım;
Başbakan Binali Yıldırım; "Aziz Kocaoğlu yaşlandıkça...
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu