“Dağ tepe demeden koşturacağız”

“Dağ tepe demeden koşturacağız”

AK Parti'nin 26'ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kapanış konuşması yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Eğer cumhurbaşkanlığı seçimlerde istediğimiz sonucu alamazsak diğer başarılar havada kalacaktır. Boşa geçirilecek tek bir saniyemiz dahi yoktur” dedi

09 Ekim 2017 - 09:40

“Dağ tepe demeden koşturacağız”

AK Parti'nin 26'ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kapanış konuşması yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Eğer cumhurbaşkanlığı seçimlerde istediğimiz sonucu alamazsak diğer başarılar havada kalacaktır. Boşa geçirilecek tek bir saniyemiz dahi yoktur” dedi

 

Afyonkarahisar'da düzenlenen "Hep Birlikte, Büyük Hedeflere" temalı 26'ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan, dün ilk kez "Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı" sıfatıyla partililere seslendi. Basına kapalı bölümde katılımcılara hitap edildi

Dünkü toplantının sabah oturumunda AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, basına kapalı bölümde katılımcılara hitap etti.

Yıldırım, AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'nin yaşadığı köklü değişimi anlattı, başta ekonomi olmak üzere dış politika ve terörle mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının ardından bakanlar, alanlarını ilgilendiren konulara ilişkin partililerden gelen soruları yanıtladı.

AK Parti'nin 3 gün süren Afyonkarahisar kampı, Recep Tayyip Erdoğan'ın dün öğleden sonra yaptığı değerlendirme konuşmasıyla son buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma başlıkları şu şekilde:

“Birileri, bizim partimizdeki değişimle ilgili ifadelerimizi aslında neyi anlattığımız çok belli olduğu halde farklı yönlere çekmenin gayreti içindedir.

Şahsım dahil hiç kimse kendini davamızın üzerinde göremez.

İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle yol arkadaşlığı yaptım. İyi ki tüm başarıların altına sizlerle birlikte imza atma şansım oldu.

AK Parti’yi yıkmadan Türkiye’yi yıkamayacaklarını görenler ülkemizle birlikte partimizi de hedef alıyorlar. Bizim birliğimizi beraberliğimizi her zamankinden güçlü tutmamız gerekiyor.

FETÖ ile ilgili yargılamaların kararları verilmeye başladı. Siz onların mahkemelerde yaptıkları şovlara, yurt dışına kaçmış kılıç artığı elemanlarının provokasyonlarına bakmayın.

İşte biz Suriye’yi gitmediğimizde Suriye bize geliyor. Kendimizi aldatmayalım bir gerçeği çok iyi bilmemizi lazım. 911 km Suriye sınırı. Ve burada çok ciddi bir devlet yapılanması ön çalışmaları var. Bugün biz buna sessiz kalırsak, ki geciktik, o zaman bu yapılanma orada tahakkuk edecektir.

İşte Cerablus’tan müdahaleyi yaptık. Hani hep söyledim ya artık kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz dedik. Arkasından Rai ve Dabık’a girdik. Durmadık güneyde El Bab’a girdik. El Bab’a girince birileri tutuştu. Halbuki biz buralarda DEAŞ’ı temizledik.

İDLİB OPERASYONU

Şimdi olay çok daha farklı bir boyuta ilerliyor. Neydi o? Halep’ten kimler kaçmak zorunda kaldı. Oradaki kardeşlerimiz. Halep bizim kardeşlerimiz. Bugün Gaziantep’e bak orayı Halep’ten ayıramazsın. Ve Halep’teki o insanlar o bombaların altından İdlib’e kaçmak zorunda kaldılar. Ve bugün milyonlarca insan İdlib’de ama her ana yine tehdit altındalar. Bize düşen bir görev de İdlib’di.

Astana’da bu çalışmaları yaptık. Ve alınan kararları şimdi biz uygulamaya koyduk. Neydi o? Çatışmasızlık bölgesi. Dışarıda Rusya içeride de Türkiye olarak biz ÖSO ile bu çalışmayı yürütüyoruz.

Dün adımı atılan bu sabah da uygulamaya giren süreç devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı olmadan ÖSO ile birlikte bizim de desteğimizle oradaki gayret sakin bir şekilde devam ediyor.

PYD denilen terör örgütünü biz sıradan bir örgüt olarak değil Akdeniz’e uzanan bir terör koridorunu bozmak mecburiyetindeyiz. Buna müsaade edersek yeni bir Kobani yaşarız. Kusura bakmasınlar biz yeni bir Kobani yaşamak istemiyoruz.

"KILIÇDAROĞLU VE HDP NE DERSE DESİN..."

Ne derlerse desinler biz ensar ve muhacir bir medeniyet kültüründen geliyoruz. Kılıçdaroğlu, HDP ne derse desin. Halk ne diyor biz ona bakacağız.

Bölgesel yönetimi kararından dönmesi için başlattığımız ya da başlatacağımız yaptırımlardan şikayet edenler acaba nasıl bir çözüm öneriyorlar?

Referandum hançerini birileri Kürtlerin hakkı kılıfıyla pazarlamaya çalışıyor ve buna da müşteri buluyorsa yapmamız gereken daha çok iş var demektir.

Kim ne derse desin biz Türkiye’nin Suriye ve Irak kaynaklı tehditlerle köşeye sıkıştırılmasına izin vermeyeceğiz.

Saldırıları kendi topraklarımızda karşılamak yerine bizzat bu topraklarda çözme stratejimizi adım adım gerçekleştiriyoruz.

Bize dostluk gösterene yüreğimiz de kollarımızı da sonuna kadar açıktır. Bize husumet besleyenlere sözümüz ise burada tekrarlayayım: Bir gece ansızın gelebiliriz.

Sürekli cephedeki arkadaşlarımızla irtibat halindeyiz. Gelişmeleri adım adım takip ediyoruz. İnşallah sonu hayır olacak.

YEREL SEÇİMLERE HAZIRLIK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerde istediğimiz sonucu alamazsak diğer başarılar havada kalacaktır”

2019 yerel seçimlerinden ne kadar güçlü çıkarsak genel seçimlere o kadar moralle gireriz. Milletvekilliği seçimleriyle cumhurbaşkanlığı seçimleri arasında da fark oluşmaması lazım. Aksi takdirde mecliste sıkıntıya düşer.

Bu seçimde sadece bir cumhurbaşkanı seçilmeyecek. Onunla birlikte icraya yönelik tüm kararları belirleyen bir tercih söz konusudur.

Eğer cumhurbaşkanlığı seçimlerde istediğimiz sonucu alamazsak diğer başarılar havada kalacaktır.

Boşa geçirilecek tek bir saniyemiz dahi yoktur. Çok çalışacağız. Şahsım dahil olmak üzere tüm teşkilatımız dağ tepe demeden koşturacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turuncu listedeki 2 terörist öldürüldü
Turuncu listedeki 2 terörist öldürüldü
Gurbetçilerin otomobili takla attı: 2 ölü, 5 yaralı
Gurbetçilerin otomobili takla attı: 2 ölü, 5 yaralı