Demokrat Parti, İzmir’den startı verdi

Demokrat Parti, İzmir'den startı verdi

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, partilerine çıtayı yükseltecek yeni ve sürpriz isimlerin katılacağını belirterek, “Demokrasi ateşini İzmir'den yakacağız. İzmir, Demokrat Parti'nin kalesi olacak” dedi.

02 Ağustos 2017 - 09:55

2019 seçimleri öncesinde, parti teşkilatlarında yeni yapılanmaya giden Demokrat Parti, startı İzmir'den verdi. İl Başkanlığı'nda biraraya gelen partililer, fikir alışverişinde bulunurken, gelecek döneme ilişkin hedefler konuşuldu. Bu süreçte partiye sürpriz isimlerin katılacağını belirten Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, “İzmir demokrasinin kalesidir ve İzmir merkez sağdır. En ufak bir kıvılcımla partimiz hak ettiği yere gelecektir. İzmir, yeniden Demokrat Parti'nin kalesi olacaktır. Demokrasinin meşalesini yeniden İzmir'den yakacağız. Partimize yeni katılımlar olacak. Bunların arasında çıtayı yükseltecek sürpriz isimler var. Yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Özellikle genç arkadaşlarla ve kadınlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

KÖKLÜ BİR GEÇMİŞ

Demokrat Parti'nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatan Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, “Demokrat Parti'li olmak Türkiye'de her zaman bir ayrıcalık olmuştur. Türkiye'nin taşında, toprağında, köprüsünde, hastanesinde, yolunda Demokrat Parti'nin izi vardır. Demokrati Parti'nin yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Demokrat Parti, çok kısıtlı imkanlarda çok büyük işler yapmıştır. Mevcut iktidarın, yüzde 1'i kadar borçlanmamıştır. Bugün, yaptıklarımızın birçoğu maalesef özelleştirilmiştir. AK Parti'li arkadaşlarımız, merkez sağa yerleşmek için uğraşıyorlar. Ancak bu mümkün değil. Merkez sağ partisi, Demokrat Parti'dir. AK Parti'ye baktığınız zaman, Demokrat Parti'li birçok arkadaşımızın orada siyaset yaptığını göreceksiniz. AK Parti, Demokrat Parti'den doğmuştur. Demokrat Parti, siyasi bir üniversitedir ve çok değerli siyasetçiler yetiştirmiştir. Partimiz, Türkiye'nin temel taşıdır, gelecekte yine mutlaka var olacaktır. Demokrat Parti, siyasi yelpazedeki yerini alacaktır. Milletimize hizmet etmek için, varlığını ortaya koyacaktır. Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bizim tek aşkımız, vatana millete hizmet etmektir. Yeni arkadaşlarımızla, yeni bir vizyonla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

VİZYON SAHİBİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın genç bir isim olmasının büyük avantaj olduğunu ifade eden Dökmeciler, “Türkiye'de şu an vizyonu en yüksek Genel Başkan Gültekin Uysal'dır. Genç olması büyük bir avantaj. Hayatı boyunca sadece siyaset bilimiyle ilgilenmiş ve kendisini geliştirmiştir. Üzerinde en ufak bir şaibe yoktur. Türkiye için bir kazanç ve şanstır. Umarım önümüzdeki günlerde Genel Başkanımızı siyasi arenada başbakan, cumhurbaşkanı olarak da göreceğiz. Bu durum, şahıslara fayda sağlamaktan öte, Türk milletine fayda sağlayacaktır. Çünkü bizim Genel Başkanımız vizyon sahibi ve sözünün eri bir isimdir. Dünya siyasetini de çok iyi bilmektedir. Onu daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

İZMİR MERKEZ SAĞDIR

Partinin İzmir'deki çıtasını yükseltmek için çalışacaklarını aktaran Dökmeciler, “İzmir demokrasinin kalesidir ve İzmir merkez sağdır. CHP, şu an İzmir'de merkez sağın oyları ile seçim kazanmaktadır. En ufak bir kıvılcımla partimiz hak ettiği yere gelecektir. İzmir, yeniden Demokrat Parti'nin kalesi olacaktır. Demokrasinin meşalesini yeniden İzmir'den yakacağız. Allah, İzmir'e hizmet etmeyi, Demokrat Parti mensuplarına nasip etsin. İzmir'in tüm vizyonunu değiştirecek kalitede arkadaşlarımız mevcuttur” ifadelerini kullandı.

SÜRPRİZ İSİMLER

Türkiye'de ve İzmir'de teşkilatlarda yeni bir yapılanmaya gittiklerini ifade eden Dökmeciler, şöyle konuştu: “En geç 45 gün içerisinde ilçelerimizde kongreleri tamamlayarak yeni başkanları ve yönetim kurulu üyelerini belirleyeceğiz. Ülke genelinde diğer il başkanı arkadaşlarımız da yoğun bir gayret içerisindeler. Demokrat Parti, Türkiye'nin her yerinde teşkilatı olan ender partilerden birisidir. Bu gücümüzü iyi kullanmak istiyoruz. Teşkilatların yeni yapılanmaları tamamlandıktan sonra yola devam etmek daha kolay olacak. Önümüzdeki dönemde bir erken seçim gündeme gelebilir. Demokrat Parti olarak seçimlere her an hazır olmalıyız. Partimize yeni katılımlar olacak. Bunların arasında çıtayı yükseltecek sürpriz isimler var. Yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Özellikle genç arkadaşlarla ve kadınlarla yolumuza devam edeceğiz.”

Partiye yeni katılımlar

İl Başkanlığı'nda yapılan toplantı sonrasında, partiye yeni katılan eski Panama Konsolosu Hatice Güleç'e parti rozetini İl Başkanı Metin Dökmeciler taktı. Çiçeği burnunda Demokrat Parti'li Hatice Güleç, Demokrat Parti'ye katkı sağlamak için elinden gelen mücadeleyi vereceğini ifade etti.

Doğukan Fikri FİDAN 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüs okul bahçesine daldı / Videolu Haber
Otobüs okul bahçesine daldı / Videolu Haber
Kredi çekti, Arabasını Satıp Hayatını Onlara Adadı / Videolu Haber
Kredi çekti, Arabasını Satıp Hayatını Onlara Adadı / Videolu...