29 Ocak 2015 Perembe

Piyasalar:   USD: 2,4012up  |  EURO: 2,7062up  |  MKB: 90.045down

lker'den Ortaklar'a 25 milyon euroluk yatrm

Ülker Grubu ortaklar OSB’ye 25 milyon euroluk yatrm için geldi. Ülker Grubu’nun süt, peynir, yourt ve ayran üretmek üzere Ortaklar OSB’de kurmay düündüü dev tesis için imzalar atld.


lker'den Ortaklar'a  25 milyon euroluk yatrm

Ülker Grubu ortaklar OSB’ye 25 milyon euroluk yatrm için geldi. Ülker Grubu’nun süt, peynir, yourt ve ayran üretmek üzere Ortaklar OSB’de kurmay düündüü dev tesis için imzalar atld.

Ülker Grubunun Ortaklarda yapaca yatrm hakknda bilgiler veren Aydn Sanayi Odas Bakan ve Ortaklar Organize Sanayi (OSB) Bölgesi Bakan Ercan Çerçiolu, Ortaklar OSB’nin Aydn’n en hzl büyüyen OSB’leri arasnda birinci srada olduunu söyledi. Ülker Grubunun 30 bini açk, 30 bin de kapal olmak üzere toplam 60 bin metrekare alana fabrika ina edeceini açklayan Ercan çerçiolu, “Ülker Gurubu bu yatrm için dün bize 1 Milyon 300 Bin TL gönderdi. Ülker Grubu Ortaklar OSB’de süt, peynir, yourt ve ayran üretmek üzere toplam 25 milyon Euro yatrm yapmay hedefliyor. Fabrikann alt yap çalmalar tamamlanmak üzere. 212’nin üçüncü çeyreinde üretime balayacak olan fabrika 250 kiiye istihdam salayacak. Aydn hayvanclkta Türkiye’de öne çkmasyla, süt ürünlerinde bir pazar oluturdu. Oluan bu pazarda yer almak isteyen büyük firmalar Ortaklar OSB’ye yatrm yapyor” dedi.

Aydn'a katk salayacak

Ülker Grubu’nun Ortaklar OSB’deki yatrm üretime geçmesiyle birlikte Aydn’da süte büyük bir talebin olacan dikkat çeken Çerçiolu, “Bu yatrmn Aydn ekonomisine büyük katks olacak. Üretici de tüketicide de kazacak. Fabrikann tamamen üretime geçmesiyle birlikte binlerce ton süte ihtiyac olacak. Süte talep artnca fiyatlar yükselecek, bu hem Aydn ekonomisi katk salayacak, hem de köyde hayvanclk yapan vatandalarmza yarayacak” dedi.

 

Ortak OSB'nin birçok cazibesi var

 

 

Ortaklar OSB’nin yüzde 55 orannda dolulua ulatn belirten Ercan Çerçiolu, Ortaklar OSB’nin yatrmc için bir çok avantaj bulunduunu belirtti. OSB’nin geliimini ‘Ortaklar OSB koptu gidiyor’ diyerek anlatan Ercan Çerçiolu, “zmir’e 35 dakika, havaalanna 40 dakika, Kuadas’na 35 dakika, limanlara 30 dakika uzaklkta. Elektrik ve su sorunu yok. En önemlisi önünde doalgaz boru hatt bulunuyor. Türkiye’de yatrmcnn arayp da bulamad bir yer. uanda doluluk oranmz yüzde 55 orannda. Önümüzdeki günlerde yeni yatrmclarla da görümelerimiz olacak. Ortaklar OSB’ye yatrm yaplmas halinde Hazine Müstearl alnan toprak parasnn yüzde 60’n geri veriyor” dedi.

Geçtiimiz haftalarda Ortaklar OSB’de imzalanan protokolde Ortaklar OSB Yönetim Kurulu Bakan Ercan Çerçiolu, Ülker Gda Grup Yönetim Kurulu Bakan Mehmet Tütüncü, AK Gda Sanayi Ticaret A.. Genel Müdürü Hüseyin Avc ve AK Gda Süt Alm Bölge efi Koray Kaymakkavak katld.Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel