Ülker'den Ortaklar'a 25 milyon euroluk yatırım

Ülker'den Ortaklar'a  25 milyon euroluk yatırım

04 Ekim 2011 Salı

Ülker Grubu ortaklar OSB’ye 25 milyon euroluk yatırım için geldi. Ülker Grubu’nun süt, peynir, yoğurt ve ayran üretmek üzere Ortaklar OSB’de kurmayı düşündüğü dev tesis için imzalar atıldı.

Ülker Grubunun Ortaklarda yapacağı yatırım hakkında bilgiler veren Aydın Sanayi Odası Başkanı ve Ortaklar Organize Sanayi (OSB) Bölgesi Başkanı Ercan Çerçioğlu, Ortaklar OSB’nin Aydın’ın en hızlı büyüyen OSB’leri arasında birinci sırada olduğunu söyledi. Ülker Grubunun 30 bini açık, 30 bin de kapalı olmak üzere toplam 60 bin metrekare alana fabrika inşa edeceğini açıklayan Ercan çerçioğlu, “Ülker Gurubu bu yatırım için dün bize 1 Milyon 300 Bin TL gönderdi. Ülker Grubu Ortaklar OSB’de süt, peynir, yoğurt ve ayran üretmek üzere toplam 25 milyon Euro yatırım yapmayı hedefliyor. Fabrikanın alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere. 212’nin üçüncü çeyreğinde üretime başlayacak olan fabrika 250 kişiye istihdam sağlayacak. Aydın hayvancılıkta Türkiye’de öne çıkmasıyla, süt ürünlerinde bir pazar oluşturdu. Oluşan bu pazarda yer almak isteyen büyük firmalar Ortaklar OSB’ye yatırım yapıyor” dedi.

Aydın'a katkı sağlayacak

Ülker Grubu’nun Ortaklar OSB’deki yatırımı üretime geçmesiyle birlikte Aydın’da süte büyük bir talebin olacağını dikkat çeken Çerçioğlu, “Bu yatırımın Aydın ekonomisine büyük katkısı olacak. Üretici de tüketicide de kazacak. Fabrikanın tamamen üretime geçmesiyle birlikte binlerce ton süte ihtiyacı olacak. Süte talep artınca fiyatları yükselecek, bu hem Aydın ekonomisi katkı sağlayacak, hem de köyde hayvancılık yapan vatandaşlarımıza yarayacak” dedi.

 

Ortak OSB'nin birçok cazibesi var

 

 

Ortaklar OSB’nin yüzde 55 oranında doluluğa ulaştığını belirten Ercan Çerçioğlu, Ortaklar OSB’nin yatırımcı için bir çok avantajı bulunduğunu belirtti. OSB’nin gelişimini ‘Ortaklar OSB koptu gidiyor’ diyerek anlatan Ercan Çerçioğlu, “İzmir’e 35 dakika, havaalanına 40 dakika, Kuşadası’na 35 dakika, limanlara 30 dakika uzaklıkta. Elektrik ve su sorunu yok. En önemlisi önünde doğalgaz boru hattı bulunuyor. Türkiye’de yatırımcının arayıp da bulamadığı bir yer. Şuanda doluluk oranımız yüzde 55 oranında. Önümüzdeki günlerde yeni yatırımcılarla da görüşmelerimiz olacak. Ortaklar OSB’ye yatırım yapılması halinde Hazine Müsteşarlığı alınan toprak parasının yüzde 60’nı geri veriyor” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Ortaklar OSB’de imzalanan protokolde Ortaklar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, Ülker Gıda Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tütüncü, AK Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Avcı ve AK Gıda Süt Alım Bölge Şefi Koray Kaymakkavak katıldı.

10 yaşına girdik

10 yaşına girdik

Güncelleme: 02 Mart0 Yorum

Mehmet Baransu Tutuklandı

Mehmet Baransu Tutuklandı

Güncelleme: 02 Mart0 Yorum

Benzine zam!

Benzine zam!

Güncelleme: 02 Mart0 Yorum

Son ittifak suya düştü

Son ittifak suya düştü

Güncelleme: 02 Mart0 Yorum

“Ailenizin doktoru ve vekili olacağım”

“Ailenizin doktoru ve vekili olacağım”

Güncelleme: 01 Mart0 Yorum

Aliağa'da jeotermal için düğmeye basıldı

Aliağa'da jeotermal için düğmeye basıldı

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum