Foça’da balıkçılık konuşulacak

Foça'da balıkçılık konuşulacak

İzmir’in turistik ilçesi Foça...

19 Mayıs 2017 - 11:47

İzmir’in turistik ilçesi Foça, ekonomisinin üç ayağından biri olan balıkçılığı düzenlenen çalıştayla masaya yatıracak. Phokaia Lions Kulübü, Foça Belediyesi ve Foça Su Ürünleri Merkez Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilecek “Foça Sürdürülebilir Balıkçılık Çalıştayı”na sektörün yetkin isimlerinin yanı sıra CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’da katılacak.

Reha Midilli Kültür Merkezi’nde 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü yapılacak çalıştayda Phokaia Lions Kulübü’nün  "Foça'da Su Ürünleri ve Balıkçılığın Kalkındırılması İçin Farkındalık Oluşturulması ve Gerekli Desteklerin Sağlanması" konulu projesi ele alınacak.

Çalıştayın 09.00’da başlayacak sabah bölümünde Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyeleri, Foça Kaymakamlığı ve Foça Belediye Başkanlığı ile  T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ankara SÜRKOOP Başkanı Ramazan Özkaya, Foça Su ürünleri Merkez Kooperatifi Başkanı Ceyhan Çetin ve balıkçıların katılacağı bir toplantı yapılacak.Ülke ekonomisine katkı    
 

Prof.Dr. Adnan Tokaç,Prof.Dr. Zafer Tosunoğlu, Prof.Dr. Celalettin Aydın, Prof.Dr. Ali Kara, Prof.Dr. H. Tuncay Kınacıgil, Doç.Dr. Ali Ulaş,  Doç.Dr. İlker Aydın ile Foça Özel Çevre Koruma Bölgesi sorumlularından Esra Kartal’ın bildiriler sunacağı toplantıda, Foça Kaymakamı Ali Çetin, CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği MD 118 R Federasyonu Seçilmiş Genel Yönetmeni Hayri Tuna Yükselen’de birer konuşma yapacaklar. Program aynı gün öğleden sonra saat 14.00’de CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır’ın da katılacağı herkese açık panelle devam edecek. Phokaia Lions Kulübü Su Ürünleri ve Balıkçılık Kooperatifleri Komite Başkanı Güngör Sarıkaya, çalıştayı Foça ve ülke ekonomisine katkı amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Su ürünleri kaynaklarımızın hem ekonomik anlamda Foça ve ülkemiz ekonomisine, hem de Foça markası ve imajının oluşturulmasına katkı yapacağına inandığımız bu etkinliğe konuyla ilgili çevreleri ve ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber