Fotoğraf sanatçısı Kalfagil son yolculuğuna uğurlandı

Fotoğraf sanatçısı Kalfagil son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve  Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi  fotoğraf sanatçısı Prof. Dr. Sabit Kalfagil, son yolculuğuna uğurlandı.

07 Mayıs 2017 - 07:48

Kalfagil için Fatih Camisi'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı  kılındı. Cenazede Kalfagil'in ailesi taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine Kalfagil'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, Marmara Üniversitesi Güzel  Sanatlar Enstitüsü Müdürü Oktay Çolak, Fotoğraf Sanatçıları İbrahim Zaman, Nadir  Ede ve İzzet Keribar ile Marmara Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar  Üniversitesinden öğrencileri katıldı.

Prof. Dr. Güler Ertan, Sabit Kalfagil’in fotoğraf sanatının bir çınarı  olduğunu ifade ederek, Kalfagil'in  Marmara Üniversitesinin fotoğraf bölümünü  kurduğunu hatırlattı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Oktay Çolak ise  Sabit Kalfagil’in Türkiye’de fotoğraf sanatının gelişmesine büyük katkı yaptığını  anlattı.

Törenin ardından Kalfagil’in cenazesi, Topkapı Çamlık Mezarlığı'nda  toprağa verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım ve 19 yönetici istifa etti
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım ve 19 yönetici istifa...
Tütün ihracatçılarının yeni başkanı Ömer Celal Umur
Tütün ihracatçılarının yeni başkanı Ömer Celal Umur