02 ubat 2015 Pazartesi

Piyasalar:   USD: 2,4335up  |  EURO: 2,7465up  |  MKB: 88.946up

Efem ukurundan Tprag'a teekkr

zmir'in Menderes ilçesinde faaliyet göstermekte olan altn madeninin faaliyet alanna yakn olan köylerden Tüprag'a teekkür yazs gönderildi.


Efem ukurundan Tprag'a teekkr

zmir'in Menderes ilçesinde faaliyet göstermekte olan altn madeninin faaliyet alanna yakn olan köylerden Tüprag'a teekkür yazs gönderildi. Mektupta Tüprag'a çevreye duyarl faaliyetlerinden ötürü teekkür eden köylüler hizmetlerin devamn diledi

Türkiye’nin en büyük altn madeni Uak-Klada altn madenini ileten Tüprag A..’ye, zmir'in Menderes ilçesinde yeralan dier iletmesi Efemçukuru’ndan gurur verici bir haber geldi.

Kurulduu günden bu yana prensiplerinden vazgeçmeden yürüttüü faaliyetleriyle baarsn devaml hale getiren Tüprag’a bölge halkndan teekkür mektubu gönderildi. Mektupta Tüprag'a çevreye duyarl faaliyetlerinden ötürü teekkür eden köylüler hizmetlerin devamn diledi

Tüprag'a zmir Efemçukuru altn madeni bölgesine yakn köylerden gelen teekkür yazsnda "zmir li Menderes lçesi Efemçukuru Köyü civarnda faaliyet göstermekte olan Tüprag Metal Madencilik San ve Tic. A'ye faaliyetleri esnasnda göstermi olduklar çevresel duyarllk, yöre insanmza salam olduklar i imkanlar ve istihdamdan ötürü köyümüz ve yöremiz adna teekkür eder eitim salk ve altyap konularnda örnek tekil etmekte olan baarl sosyal sorumluluk projelerinizin de devamn dileriz" cümlelerine yer verildi.

Büyük bir aileyiz

Köylülerden gelen mektuptan dolay gururlu ve mutlu olduklarn ifade eden Tüprag rket Müdürü Mehmet Ylmaz, "Örnek tesis iletme anlay ve en önemlisi insana, çevreye duyduu hassasiyet ve verdiimiz önemle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Faaliyette bulunduumuz bölgelerde yöre insan ile birlikte büyük bir aile olma iddiasndayz. irketimizin personel ve satn alma ihtiyaçlarn mümkün olduunca madenlerimizin bulunduu alanlarn yakn çevresinden temin etme amac bu etkilerin yerel ve bölgesel düzeyde kuvvetle hissedilmesine neden olmaktadr. Bu i imkanlarnn çevredeki birçok hanenin gelir ve yaam kalitesini olumlu bir ekilde etkiledii görülmektedir" dedi.

Projelerin bulunduu bölgeye olan faydalarna da deinen Ylmaz "Projelerden salanacak bir dier fayda ise salkl i güvenlii ve çevre hususlarnda bilinçlenmenin artmas olmaktadr. Yerel ve dier personele bu konularda eitimler verilmektedir. Projeler kapsamnda çevre yerleim birimlerinde kapsaml ve bilgilendirici sohbet toplantlar düzenlenmekte ve devam etmektedir" diye konutu.

Çevreden ödün yok

Çalmalar esnasnda çevre korumaya yönelik önlemlerden ödün vermediklerinin altn çizen Ylmaz öyle devam etti:"Projeler kapsamnda tüm çalanlarn, mal ve hizmet salayanlarn çevre koruma önlemlerine eksiksiz olarak uymalar temin edilmekte ve konuyla ilgili eitimler verilerek gerek personelimiz gerekse çevre halkn bilinçlendirmekteyiz. Çevre ve insan salyla ilgili parametrelerin düzenli olarak kontrol ve ölçümlerini yapp ilgili kurum, kurulu ve bölge insanyla paylamak suretiyle herkesin salkl ve sürdürülebilir çevrede yaamasn salamaktayz."

Önce insan ilkemiz

irket ilkesinin önce insan ve çevre sonra madencilik olarak belirlendiini söyleyen Mehmet Ylmaz "Bölgenin gerçek sahipleri olan köylülerimizden, bu ekilde takdir görmek bizleri fazlasyla mutlu etti. Karlkl dayanma ve ibirlii içerisinde faaliyetlerimizi yürüttüümüz bölge halkna bizler de teekkür ederiz" dedi.

Yamur UYGURHaberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel