26 Ocak 2015 Pazartesi

Piyasalar:   USD: 2,3435up  |  EURO: 2,6365down  |  MKB: 90.736down

Yaar'l Sinem zmir'in gururu oldu

Avrupa’nn en saygn üniversitelerinde burslu yüksek lisans yapma hakk kazanan Yaar Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Sinem Oi (22), ngiltere yolcusu.


Yaar'l Sinem zmir'in gururu oldu

Avrupa’nn en saygn üniversitelerinde burslu yüksek lisans yapma hakk kazanan Yaar Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Sinem Oi (22), ngiltere yolcusu. Yaarl Sinem Oi, Avrupa Birlii (AB) Bakanl tarafndan yürütülen ve AB’nin en önemli burslar arasnda gösterilen Jean Monnet Bursu’nu kazand. Baarl örenci, AB üyesi ülkelerde yüksek lisans veya aratrma programlarna katlma imkan salayan burs kapsamnda ngiltere’de Southampton Üniversitesi ile Queen Mary Üniversitesi; skoçya’da ise Aberdeen Üniversitesi’nde yüksek lisans yapma hakk kazand. Oi tercihini deniz hukuku alannda dünyaca bilinen Southampton Üniversitesi’nden yana kulland. 

ngiltere’de uluslararas deniz ticaret hukuku alannda uzmanlk kazanacan belirten Sinem Oi, “Bu yl mezun olduum Yaar Üniversitesi’ni 3’üncülükle bitirdim. Mezuniyetimin ardndan üniversitemin destei ile Jean Monnet Bursu’na bavurdum. Tercihimi ise ngiltere’de Southampton Üniversitesi’nden yana kullandm. ngiltere’de 2 yl boyunca deniz ticaret hukuku alannda uzmanlk kazanacam. En büyük kariyer hedefim ise doktora programn da yurtdnda tamamlayp ülkeme geri dönmek. Böylece döndüümde liman kenti zmir’e deniz ticaret hukuku alannda katk salamay istiyorum. ” dedi.

Avrupa Birlii (AB) tarafndan finanse edilen bir proje olan Jean Monnet Burs Program ile Türkiye Cumhuriyeti’nin AB’ye tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alannda uzmanlam personel saysnn artrlmas amaçlanyor. Avrupa Birlii Bakanl tarafndan yürütülen Jean Monnet Burs Program kapsamnda bu yl çeitli Türk üniversitelerinden 170 örenci kabul edildi. Yaar Üniversitesi AB Merkezi ve Uluslararas likiler Bölümü de daha çok örencinin Jean Monnet bursundan yararlanmas için çalmalarn sürdürüyor.Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel