27 Ocak 2015 Sal

Piyasalar:   USD: 2,3505up  |  EURO: 2,6525up  |  MKB: 91.413up

Solak ii eylemine isyan etti

Çili Belediyesi içilerinin balatt eylem Bakan Solak’ çileden çkard


Solak ii eylemine isyan etti

Çili Belediyesi içilerinin balatt eylem Bakan Solak’ çileden çkard

Çili Belediyesi Kafesan içilerinin bir ksmnn geçtiimiz maa alamadklar gerekçesiyle i brakma eylemi, Bakan Metin Solak’ kzdrd. Solak, olayn tamamen siyasi olduuna iaret etti ve “çi kardelerimizin tek kuru maa alacaklar yoktur. öyle ki, eyleme konu olan alacak, içilerimizin maa deil, Mays aynda imzaladmz toplu i sözlemesinden kaynaklanan geriye dönük olarak 900 bin TL’lik fark alaca mevcuttur. Cuma günü itibariyle zaten tüm içilerimizin hesaplarna bin 200 ile 2 bin TL arasnda ücret yatrlmtr” dedi.

Konuyla ilgili olarak yazl açklama yapan Solak, ksaca unlar ifade etti:

Çili Belediyesi olarak imzaladmz son toplu sözlememiz, zmir’in en iyi artlaryla imzalanm toplu i sözlemesidir. Sözlemenin Geçici Madde 1 bölümünde u ifade yer almaktadr:

GEÇC MADDE 1

Bu sözlemenin 01.01.2013 tarihinden itibaren doan tüm art farklar imza tarihinden itibaren en geç ylsonuna kadar ödenecektir.”

Görüldüü gibi ylsonu olmadan içilerimiz oldukça manal bir ekilde eyleme yönlendirilmilerdir. Çünkü sendika eylem karar aldnda ylsonuna 26 gün vard. Ylsonuna 26 gün kala böyle bir eylemin yaplmas, özellikle bakan aday belirleme sürecine ve kamuoyu aratrmalarnn yapld bir döneme gelmesi manidardr. Üstelik içinin yüzde 80’i bu ie kar olmasna ve temizlik ileri bölümünde yasa d olmasna ramen bu eylem yaplmtr. Dolaysyla yaplan eylem yersiz ve hakszdr. Ancak seçim döneminde bu tür eylem yaplmas, Belediye Bakannn ypratlmas anlamna gelmektedir. çilerimizin üzerinden siyaset yaplmaya çallmaktadr. Aksi takdirde sözlemede belirtilen süre dolmadan böyle bir eylem yaplmazd. Çalmak isteyen içi arkadalarmzn çou da belirli bir aznlk tarafndan tehdit edilerek çalmas engellenmektedir. Sonuç olarak önemli olan i barnn korunmasdr ve biz bu konuda gereken özeni göstermeye devam edeceiz.”Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel