Akay: Yerel seçimlere en hazır parti AK Parti

Akay: Yerel seçimlere  en hazır parti AK Parti

15 Ekim 2012 Pazartesi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yerel yönetimlerde iktidar geldiklerinde İzmirlileri kentin yönetimine ortak edeceklerini söyledi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlere en hazır partinin AK Parti olduğunu belirtti. AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın yerel seçim hazırlıklarına başladığını hatırlatan Ömer Cihat Akay, teşkilat içi eğitim, sandık bazlı çalışma ve etkili propaganda yöntemleri noktasında ciddi hazırlıkları olduğunu açıkladı. İzmir’de daha çok hizmet üreten, çağın değerlerini özümsemiş katılımcı bir belediye yönetimini oluşturmak için gayret gösterdiklerini söyleyen Akay, oluşturulacak belediye yönetimi ile İzmirlilerin yönetime ortak olacağını ifade etti. İzmirlileri kenti hep birlikte yönetmeye davet eden Ömer Cihat Akay, “Özgürlükler ve demokrasinin yaşam alanı olarak yerel yönetimler, AK Parti’nin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yerel yönetimler, toplam demokrasi kalitesinin oluşumunda en önemli araçlardan biridir. Bizim dönemimizde İzmirliler kentin yönetimine katılma noktasında daha aktif bir duruş sergileyecekler. Çağdaş dünyada yurttaşların katılımıyla kentlerin yönetilmesinin sürdürülebilir bir kentsel yapının olmazsa olmaz koşulu olduğunu biliyoruz. Tabii katılımcı kent yönetimi sürekli olmalıdır. Karar vermeden bütçeye, bütçeden uygulamaya ve hatta uygulamanın denetlenmesine kadar uzanmalıdır. Bu bağlamda biz İzmirlileri kentin yönetimine ortak edeceğiz. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

35 Proje değer katacak

AK Parti’nin İzmir’i ‘marka şehir’ yapmaya kararlı olduğunu, bunu da her fırsatta gösterdiğini belirten Ömer Cihat Akay, “İzmir, Ege ve Akdeniz’de ticaretin, sanayinin, turizmin, bilimin, tarihin ve kültürün 8 bin 500 yıldan beri merkezi olmuştur. AK Parti, Ege ve Akdeniz’in bu çok önemli liman şehrini, medeniyet şehrini, 2023 yılında Türkiye ekonomisi içinde en etkin ikinci şehir yapmaya ve ‘35 İzmir 35 Proje’ hedefiyle ‘marka şehir’ haline getirmeye kararlıdır. ‘35 İzmir 35 Proje’ hedefinin koordinasyonunu sağlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bir sözünü hatırlatmak istiyorum. Ne diyor Sayın Bakanımız, İzmir’de tüm paydaşlarla ortak hareket, siyaset yerine hizmet.’ İşte bizim tüm meselemiz bu.” dedi.

EXPO hepimizin meselesi

İzmir’in EXPO sürecinde birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Akay, EXPO meselesinin siyasi bir mesele olmadığını, tüm İzmir’in ortak hedefi, ideali olduğunu vurguladı. Akay, EXPO adaylık sürecinin sonunda mutlu sona ulaşılacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Aysun Önal Uyar hedef koydu: En az 18 vekil...

Aysun Önal Uyar hedef koydu: En az 18 vekil...

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum

Seferihisarlı Emine...

Seferihisarlı Emine...

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum

Ali Engin'den dobra dobra açıklamalar

Ali Engin'den dobra dobra açıklamalar

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum

“Hizmete sevdalı bir insanım”

“Hizmete sevdalı bir insanım”

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum

"İzmir için hep beraber çalışalım"

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum

“Seçim kontenjanı azaltılmalı”

“Seçim kontenjanı azaltılmalı”

Güncelleme: 28 Şubat0 Yorum