Güzelbahçe’de alternatif tören

Güzelbahçe’de alternatif tören

Güzelbahçe’de alternatif tören

19 Mayıs 2017 - 11:08

CHP Güzelbahçe İlçe Örgütü, Güzelbahçe’de 19 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle alternatif çelenk sunma töreni düzenledi. İlçe Başkanı Kazım Çam, törende yaptığı konuşmada, “Bazı tarihçi bozuntuları, ağzında kirli düşüncelerinin salyası ile Ata’mıza ve ailesine hiç tereddüt etmeden hakaret etmekteler. Ey kara cahiller, bu halk size haddinizi bildirecektir” dedi.

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı, Güzelbahçe Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif bayram töreni düzenledi. Sabah sadece Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çelenk sunum töreninden sonra Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende AKP İlçe Başkanlığı ile birlikte aralarında Kent Konseyi, Cumhuriyet Kadınları Derneği,  ÇYDD, TEMAD’ın da bulunduğu çok sayıda STK çelenk bıraktı.

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam,  çelenk sunum töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“15 yıldır birileri bu kanla kazanılmış özgürlüklerimize, cumhuriyetimize karşı bir takım girişim yapıyorlar. Yasaklamak…Ne kadar kolay söyleniyor bu kelime öyle değil mi? Ama yok, bu o kadar basit bir kelime değil. Siz ne 19 Mayıs’ı, ne 23 Nisan’ı, ne 30 Ağustos’u, ne 29 Ekim’i, ne de 10 Kasım’ı yasaklayabilirsiniz, ne de unutturabilirsiniz…Şunu biliniz ki; Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürk sevdasını taşıyan yoldaşlarımız asla unutmazlar. Ve yine şunu çok iyi biliniz ki; sizler unutturmaya çalıştıkça bizler daha çok hatırlıyoruz.”

Çam:Kandırmayın insanları

Alkışlarla sözü sık sık kesilen CHP İlçe Başkanı Çam, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu topraklar için çocukluğunu unutup bağımsızlık mücadelesi veren 12-13 yaşındaki kardeşlerimize şimdilerde ne olduğu belirsiz vakıflarda tecavüz edildi. Yine bu topraklar için çocuklarını bırakıp özgürlük için savaşan  kadınlarımız şimdileri cinayetlere kurban gidiyor. Çekin ellerinizi cumhuriyetimizden, Atatürk’ümüzden…Şimdileri bazı tarihçi bozuntuları, ağzında kirli düşüncelerinin salyası ile Ata’mıza ve ailesine hiç tereddüt etmeden hakaret etmekteler. Ey kara cahiller, bu halk size haddinizi bildirecektir. Bu da sözümüz olsun… Çünkü biliyoruz ki; Mustafa Kemal’i unutursak, damarlarımızdaki asil kan kuruyacaktır. Şimdileri yine tutturmuşlar ağızlarında bir 2023 türküsü…Yahu 1923’ü unutan bir güruh nasıl olur da hedefini 2023 koyar.Artık yeter!Kandırmayın bu güzel yurdum insanlarını. Bırakın bizi Atatürk’ümüze, cumhuriyetimize sarılalım.”

İnce’den birlik beraberlik mesajı

Törende konuşan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de birlik beraberlik mesajı verdi. İnce, “Atatürk’ün ulusal kurtuluş savaşını başlattığı tarih olan bugünde Güzelbahçe’deki bütün sivil toplum örgütleri birlik ve beraberlik içinde burada çelenk sunmaya geldi. Keşke devletin temsilcisi ve çocuklarımız, öğrencilerimiz de bu törende olsaydı.Bu güzel bayramlarımızı hep birlikte kutlasaydık. Meydanlardan salonlara girmeseydik” dedi.

Daha sonra resmi bayram töreni belediye spor salonunda gerçekleştirildi. Buradaki törende öğrenciler günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı, şiirler okudu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONAK İLÇE DE YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU!
AK PARTİ KONAK İLÇE DE YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU!
Altın Yükselişe Geçti
Altın Yükselişe Geçti