İçimizdeki Kırılmaları Görmüyoruz

İçimizdeki Kırılmaları Görmüyoruz

CHP'nin deneyimli siyasetçilerinden ve aynı zamanda bürokrat olan Kerim Özer: “Unutmayın ki siyaset, ağırlıkla yerel bir mücadele gerektirir. Davamızı unutuyor; halka dokunmuyoruz” sözleriyle parti içi eleştirilerde bulundu

11 Ekim 2017 - 08:00

“Halka dokunmuyoruz”

CHP'nin deneyimli siyasetçilerinden ve aynı zamanda bürokrat olan Kerim Özer: “Unutmayın ki siyaset, ağırlıkla yerel bir mücadele gerektirir. Davamızı unutuyor; halka dokunmuyoruz” sözleriyle parti içi eleştirilerde bulundu

 

CHP'nin deneyimli siyasetçilerinden ve aynı zamanda bürokrat olan Kerim Özer, parti içi eleştirilerde bulunarak, “İzmir'i çantada keklik; memleketi "inandırırız" zannediyoruz. Garip bir hırsın gölgesinde; "başarılıyız" nidaları atarken; içimizdeki kırılmaları görmüyoruz.  İddiasını ve sevdasını koruyanla değil, otur otur kalk kalk bir takımla yol alınabileceğini sanıyoruz. Bu anlayış değişmeli” dedi.

 

“DAVAMIZI UNUTUYORUZ”

CHP'nin deneyimli siyasetçilerinden ve aynı zamanda bürokrat olan Kerim Özer, parti içi bir takım eleştirilerde bulundu. Partinin başarısı için, yerelde mücadele etmek gerektiğini savunan Özer şunları söyledi, “Neydi sonuca götüren siyasi strateji; 'Tanışabildiğin kadar insanla tanış. Seni destekleyecek olanları bul. Seni destekleyeceklerini düşündüklerinin oy vermesini sağla. Unutmayın ki siyaset, ağırlıkla yerel bir mücadele gerektirir.' Peki biz ne yapıyor ya da yapmıyoruz?  Davamızı unutuyor; halka dokunmuyoruz. Halka gidebileceklerle takım kurmuyoruz. Hizmet ederken; hem halka dokunacak hem işinde kalifiye olanı tercih etmiyoruz. Bunları bulmak bir yana içimizdeki inanan ve çalışan gücü saf dışı bırakıyoruz.”

 

“ÇIKMAZ SOKAKLARDA”

Başarı hikayelerimizi, iki kare allı pullu fotoğrafla servis ederken; Zikri Dursun'lar yaratarak kan kaybediyoruz diyen Özer: “İzmir'i çantada keklik; memleketi "inandırırız" zannediyoruz. Garip bir hırsın gölgesinde; "başarılıyız" nidaları atarken; içimizdeki kırılmaları görmüyoruz. İlk fırsatta lider harcamayı, genel başkan değiştirmeyi çözüm zannediyoruz. Söz söylerken; köklerimiz Cumhuriyet'e dayanır diyor, tarihimizle övünüyoruz; iş, örgütlenmeye gelince bahçemizdeki kavak ağacı yerine, üç günlük kabak ağacını seçiyoruz. İddiasını ve sevdasını koruyanla değil, otur otur kalk kalk bir takımla yol alınabileceğini sanıyoruz. Biz aslında, yolumuzu şaşırıyor, bunu göremiyor ve çıkmaz sokaklarda üç beş kişilik şenlikler düzenliyoruz. Bu anlayışı değiştirmeliyiz” dedi.

 

SÖZDE BAŞARI HİKAYELERİ

Yerelde sağlanan başarının, mutlaka genel seçimlere de taşınması gerektiğini ifade eden Özer, “Tabi; siyasetin en önemli yapı taşları ve yerel lokomotifi olan belediye başkanlarının sözde başarı hikayelerini gerçeklik ve sadece popülerlik üstünden de iyi değerlendirmek gerekli. Çünkü genele taşınamayan balon başarılar; yoldaşını, emekçisini yarı yolda bırakan, bencillik, hatta narsislik kıskacındaki idare anlayışı, iktidar olamayışımızın en önemli nedeni olduğu gibi, bize sıkıştığımız kıyı şeridini de kaybettirecek belki de” dedi.

 

ŞİİRLE SESLENDİ

Bertolt Brecht'in bir şiirinden alıntı yaparak, partililere seslenen Özer, “Başarı hikayelerinin gerçek kahramanları; emekçileri soruyor, pişiren kim zafer aşını? Genelde ve yerelde, okumuş işçilerini görmezden gelen; yemeği, emeğin üstünde gören; halka da sırça köşkünden bakan idarecilere ve takım kurucularına gelsin bu şiir” dedi.

 

MÜDAHALE ETMEYİN

CHP'li Özer, partide devam eden delege seçimleri ve ilçe kongreleri süreciyle ilgili de partililere çağrıda bulundu. Bu süreçte belediye başkanlarının seçimlere müdahale etmemesi gerektiğini savunan Özer, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sanki; belediye başkanlarına 'Örgütün işine karışmayın, çıkan tartışmalardan uzak durun' uyarısında bulunmamış gibi, Belediye Başkanları ya bizzat sahnede ya da sufle veriyor. İktidarınızın gücünü, korkutup sindirmek için kullanarak korumak peşindeyseniz, eninde sonunda bu şehrin sokaklarında dolaşan eski ve yapayalnız bir başkan olarak karşımıza çıkmanız muhtemeldir” dedi.

Doğukan Fikri FİDAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonomimize saldırının, bayrağımıza saldırıdan farkı yok | Videolu Haber
Ekonomimize saldırının, bayrağımıza saldırıdan farkı yok |...
Kurban etini çatal bıçakla karıştırmayın
Kurban etini çatal bıçakla karıştırmayın