"İstifam davama değil genel merkezedir"

"İstifam davama değil genel merkezedir"

“İstifam davama değil genel merkezedir”

21 Nisan 2017 - 09:47 - Güncelleme: 21 Nisan 2017 - 15:51

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa eden Serap Özöktem Yenigün TV'de yaptığı konuşmada " Kararım vicdanidir. Kendimi ait hissetmediğim yerde hiçbir zaman durmadım" dedi.

Önceki seçimlerde İzmir'den milletvekilliğine adaylığını koyan ve ayrıca MHP İzmir Tertip Komitesi Üyesi olarak görev yapan Serap Özöktem, istifa nedeninin genel merkezin ve genel başkanın tutumlarıyla ilgili olduğunu vurguladı. Özöktem, “Anayasa referandumu sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar ile birlikte hareket etmesi kabul edilebilecek bir durum değildi. Bu beni istifa aşamasına getiren son noktaydı. Bu vicdani olarak verilmiş bir karardır. Ben kimseyi etkilemek istemem. Herkes kendi vicdanına göre hareket etmelidir. Ben öyle yaptım. Kendimi ait hissetmediğim yerde hiçbir zaman durmadım. Ben hiçbir zaman hesap kitap yapmadım. Doğru tektir. Ben de inandığım doğruların yanında olacağım. Ancak istifam asla davamıza karşı değildir. Davamıza ve ülkümüzün yolunda biz ölmek üzere yeminimizi çok önceden ettik. İstifam sadece genel merkez yöneticilerine ve genel başkanadır” diye konuştu.

MHP üyeliğinden istifa ettiniz. İzmir'de sizin gibi istifa eden başka partililer de oldu. Süreci sizden dinleyebilir miyiz? Size göre istifalar devam eder mi?

Biz tüm samimiyetimiz ve inancımız ile siyaset yaptık. İstifa dilekçemi yazmak benim için hiç kolay olmadı. Anayasa referandumu sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar ile birlikte hareket etmesi kabul edilebilecek bir durum değildi. Bu beni istifa aşamasına getiren son noktaydı. Bu vicdani olarak verilmiş bir karardır. Ben kimseyi etkilemek istemem. Herkes kendi vicdanına göre hareket etmelidir. Ben öyle yaptım. Kendimi ait hissetmediğim yerde hiçbir zaman durmadım. Ben hiçbir zaman hesap kitap yapmadım. Doğru tektir. Ben de inandığım doğruların yanında olacağım. Ancak parti tabanındaki bu dip dalganın yukarıda korku yaratması çok normaldir.

“ÜLKÜMÜZÜN DIŞINDA HAREKETLER"

Önceki dönemden itibaren genel merkezimizin ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu hareket ve davranışlar bizim ülkümüz ve ilkemiz dışında hareketlerdi. Yöneticilerin ve genel başkanın yolu, ilkeleri bizim ilkelerimizden çıkmıştır diye düşünüyorum.

“İSTİFAM DAVAMA KARŞI DEĞİL"

İdarecilerin referandumda ve öncesinde yapmış olduğu davranışlar neticesinde artık bir bağımızın kalmadığına inanıyorum. Ancak istifam asla davamıza karşı değildir. Davamıza ve ülkümüzün yolunda biz ölmek üzere yeminimizi çok önceden ettik. İstifam sadece genel merkez yöneticilerine ve genel başkanadır.

“REFERANDUM ADİL OLMADI"

Referandum süreciyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Referandum partiler ve kişiler üstü bir seçimdir. Dolayısıyla biz partilerimize değil geleceğimize oy verdik. Ancak referandum seçimi ve süreci çok adil olmadı.

2 buçuk milyon mühürsüz oyun kabul edilmesi hiç anlaşılabilir bir durum değildir.

Bu süreçte Meral Akşener ile birlikte çalıştınız. Sizi Meral Hanım ile çalışmaya iten nedenler nelerdir?

2011 yılında milletvekili adayı olduğum dönemde teşkilatlarımız ile görüşmeye gittiğimde hep dedim ki, 'Ben aday olamasam da , sıramı beğenmesem de, birinci sıra adayı gibi çalışmazsam lütfen beni bir daha teşkilatlara almayın.' Bu şekilde bir söz verdim. Görevimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum.

“KONGREDEN SONRA GÖREV VERİLMEDİ”

Sokaklarda yaptığımız çalışmalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tutumuyla ilgili bize hep sorular soruldu. 2012 yılında bir kongre oldu ve İzmir'den bir genel başkan adayı çıktı. Siyasette 'Ben daha iyisini yaparım' diyerek yola çıkmak hata değildir. Bu saygıyla karşılanmalıdır. Kongre sürecindeki muhalefetimizden sonra zaten teşkilatlarda görev yapma imkanı bulamadık. Görev yapma isteğimiz kabul edilmedi. Ama biz partimizin yükselmesi için elimizden geleni yaptık. Kenarda durmadık.

“Aileme bakarak ekonomik krizi görüyorum”

MHP'den istifa ettiğini duyuran Serap Özöktem, ülkemizde yaşanan geçim sıkıntısı ile ilgili şunları söyledi:

"İşsizlik oranlarının ne kadar arttığını istatistiksel olarak açıkladılar. Ben bunu kendi ailemden biliyorum. Üniversite mezunu, donanımlı bir oğlum var ve ben ona hala iş arıyorum. Bir anne olarak Türkiye'deki ekonomik krizi benden daha iyi hisseden kimse yoktur. 34 yıldır iş hayatındayım. Birkaç yıldır bütün biriktirdiklerimi harcayarak iş yaşantıma devam ediyorum. Ekonominin durumu tam olarak budur"

“MERAL AKŞENER'E TEVECCÜH"

En son kurultay sürecinde bildiğiniz gibi Meral Akşener aday oldu. Ben de işim elverdiğince bütün seyahatlerinde Meral Hanım'ın yanında olmaya çalıştım. Gözlemlediğim kadarıyla kendisine büyük bir teveccüh var. Hem gözlerimle gördüm hem yüreğimle hissettim. Onun İzmir seyahatlerinde tertip komitesinde yer aldım. Bu sırada benim Meral Hanımla hareket etmeye başladığımı gören sosyal çevremden çok büyük teveccühler gördüm. Onlar da Meral Hanım ile çalışmak istediklerini ifade ettiler. Çok memnun olduk.

“AKŞENER'İN ELİ TÜRKİYE'YE DEĞMELİ"

Meral Hanım'ın yola çıktığında bana hissetirdikleri, samimiyet, heyecan, güven ve çok büyük bir umuttu. Etrafımdaki herkes aynı duyguları paylaştı. Milletin gözündeki o ışığı gördüm. Kendisiyle hareket etmeye devam ediyorum. Meral Akşener'in eli kesinlike Türkiye'nin üzerine değmelidir. İzmir her zaman sorgulayan bir şehirdir. Bu süreçte kentimizden Meral Hanım'a büyük destek çıkacağına inanıyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber