İzmir Bayraklı Özkanlar Pazarı İçin Halk Ayaklandı, Yol...

İzmir Bayraklı Özkanlar Pazarı İçin Halk Ayaklandı, Yol Kapatıldı Müdahale Var! / Videolu Haber

İzmir Bayraklı Özkanlar Pazarı İçin Halk Ayaklandı, Müdahale Var!

06 Ocak 2018 - 10:08 - Güncelleme: 06 Ocak 2018 - 11:23

İZMİR BAYRAKLI ÖZKANLAR PAZARININ KAPATILMASINI PROTESTO EDEN HALK TRAFİĞİ KAPATTI. HALK AYAKTA! ÇEVİK KUVVET EKİPLERİNİN MÜDAHALESİ VAR!

 

 

ESNAF PROTESTO EDİYOR

30 yıldan beri bugün ilk kez kurulmayan Özkanlar pazar yerinde bugün mağdur olan esnaf, çevik kuvvet ekipleri ve tomalar vardı.

Ege'nin dört bir yanından gelen esnaflar kendilerine yer gösterilmediği ve mağdur oldukları gerekçesiyle pazar yerinde toplanıp eylem yaptı.

 

 

Basın mensuplarına demeç veren kadın esnaf: "Bizim sorunumuz polis, devlet veya mahkeme kararıyla değil, Burada ev geçindiren binlerce hane var, bu insanlar evlerine ne götürecek?

Mallarımız araçlarımızda kaldı, bu kadar insanı mağdur etmeye ne hakları var? Bayraklı Belediye Başkanı ile görüşmek istiyoruz fakat kabul edilmiyoruz, bizi Bornova Belediyesine yönlendiriyorlar.  Yer göstermiyorlarsa bizim tezgah ve harç bedellerimizi geri ödesinler" diye konuştu.

ANKARA ASFALTI KAPANDI!

Sayısı yüzleri bulan öfkeli kalabalık pazar yerinde açıklama yaptıktan sonra, Ankara asfaltına yöneldi ve asfaltı Konak yönünde kapattı. Uzun kuyrukların oluştuğu yolda sürücülerin yoğun tepkisi vardı.

Çevik kuvvet ekiplerinin yoğun müdahalesi sonrası trafik tekrar açıldı. Pazar yerinde protestolar devam ederken araçlarında mallarının bulunduğunu belirten esnaflar ise kendilerine yer gösterilmedikçe pazar yerini terketmeyeceklerini belirttiler.

Bayraklı ilçesinde 30 yıldır  her cumartesi kurulan Özkanlar pazarı, bölgede ikamet eden vatandaşların şikayetiyle açtıkları davayı kazanmaları ve kararın onanmasıyla kaldırılmıştı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği kriterlere de uymayan pazar,geçtiğimiz cumartesi günü son kez açılmıştı

 

Yenigün / Haber Fotoğraf: Mert Baş

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞOK İDDİA!.. MİCHAEL JACKSON YAŞIYOR!
ŞOK İDDİA!.. MİCHAEL JACKSON YAŞIYOR!
Pamela Spence Nereli?
Pamela Spence Nereli?