İzmir, TEV’in gözbebeği

İzmir, TEV'in gözbebeği

Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) 50. yılı dolayısıyla İzmir şubesini ziyaret eden TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, “İzmir, tüm Türkiye için olduğu gibi, TEV için de çok önemli bir kent. Çünkü İzmir'in hayatı, görüşleri, bizim TEV'de yapmak istediğimiz hedeflere doğru bizi yaklaştırıyor” dedi.

13 Ekim 2017 - 08:00

İzmir, TEV'in gözbebeği


Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) 50. yılı dolayısıyla İzmir şubesini ziyaret eden TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, “İzmir, tüm Türkiye için olduğu gibi, TEV için de çok önemli bir kent. Çünkü İzmir'in hayatı, görüşleri, bizim TEV'de yapmak istediğimiz hedeflere doğru bizi yaklaştırıyor” dedi.


Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) 50. yılı dolayısıyla İzmir şubesini ziyaret eden TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, İzmir'in Türkiye ve TEV için çok önemli bir kent olduğunu ifade ederek, “İzmir'in hayatı, görüşleri, bizim TEV'de yapmak istediğimiz hedeflere doğru bizi yaklaştırıyor. İzmir ile çok uzun yıllardan beri temas halindeyim. İzmir, TEV'in gözbebeği. 50. yılımız nedeniyle bütün şubelerimizi dolaşıyoruz. Yarım asırlık bir geçmişimiz olduğu için bir ayrıcalığımız var. Çok sağlam temeller üzerine kurulmuş ve o şekilde yürüyen bir kuruluşuz. Türkiye'nin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Biz, Türkiye'nin ve gençlerin vakfıyız. Şubelerimizi artırarak herkese ulaşmak istiyoruz. İhtiyaçları belirlemek için, bu temasları yapıyoruz” dedi.

TEV 50 YAŞINDA

Yırcalı, 50 yıldır ülkenin yetenekli ve başarılı gençlerinin eğitimleri için burs sağlamanın yanı sıra onlarla birlikte ülkenin gelişimine hizmet etmek, eğitimle ulaşılacak çağdaş ve aydınlık yarınlara katkıda bulunmak için yeni fikirler üreterek yeni projelere imza atıklarını söyledi. Her yıl daha fazla öğrenciye destek vermek için çalışmalarını titizlikle sürdürürken, hayırsever bağışçılarının her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek, “TEV Ailesi’nin önde gelen mensupları olan hayırsever bağışçılarımıza bir kez daha minnetlerimi sunarken, vefat eden bağışçılarımızı da rahmetle anıyorum. 2017 yılı için çizdiğimiz yol haritamızda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. 50. yaşımız kapsamında sürdüreceğimiz faaliyetler umudumuzu yücelterek tüm ülkede eğitim seferberliği başlatacak” dedi.

ÖDÜLE DOYMUYOR

Yırcalı, TEV’in 2016 projesi ‘Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak’ ile aldıkları Effie ve Felis ödülleri ile ne denli güzel çalışmalar yaptığının ve yapacağının kanıtı olduğunu belirterek, ”Ayrıca, 2017 Ocak ayında ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde, Dernek-Vakıf Sektöründe yılın en çalışkan ve itibarını artıran markaları arasında aday gösterilen vakfımız, yılın en başarılı markası seçilerek ödülün sahibi olmuştur. Bu doğrultuda derin tecrübeleri ile 50. Yıl proje oluşumuna katkısı ve genel İletişim çalışmalarıyla vakfımıza yepyeni bir vizyon getiren, sonrasında da cesaretli örnek girişimleriyle görünürlüğümüze ve bilinirliğimize katkılar sağlayan iletişim müdürümüz Ayçe Özatalay’a ayrıca teşekkürlerimi sunmak isterim” dedi.

GELECEĞİN ADI UMUT OLSUN

TEV’in önümüzdeki dönemde yapacağı çalışma ve projelerden de bahseden Yırcalı," 'Geleceğin adı umut olsun' sloganıyla tüm enerjimizi sosyal faydaya dönüştürüyoruz ve 50. yaşımızla yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu süreçte her zamanki gibi sizlerin ilgilerini rica ediyoruz, güven ve desteklerinizi hissedeceğimize inanıyorum “ dedi.


250 BİN KİŞİYE BURS

Yırcalı sözlerine şöyle devam etti, “50'nci yılımızı kutluyoruz. Bu 50 yıl 94 yıllık Cumhuriyetimizin içinde yarısından fazlasında hizmet vermiş durumdayız. Dolayısıyla en azından bu hizmetlerimizden dolayı sizlerle beraber TEV olmanın gururunu ve başarılmış bir misyon olarak hep beraber görmemizde fayda olduğunu ifade etmek istiyorum. 50 yıldır ülkemizin yetenekli ve başarılı gençlerinin eğitimleri için burs sağlıyoruz. 250 bin burs, 2 bin kadar yurt dışında olmak üzere bu bursları sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Bunların yanı sıra 3 kız öğrenci yurdu açtık, 27 eğitim kurumumuzu da Mili Eğitim Bakanlığı'nın hizmetine sunduk. Bu sayıyı artırmak istiyoruz. TEV olarak 12 şubemiz var, fakat biz bunu yeterli görmüyoruz. Eğer biz Türkiye çapında eğitime hizmet vermeyi düşünüyorsak, bu şubelerimizin sayısını artırmamız lazım. Ülkemizin gelişmesine hizmet etmek, eğitimle çağdaş ve aydınlık yarınlara katkıda bulunmak için yeni fikirler üretiyoruz, yeni projelere imza atıyoruz. Her yıl daha fazla öğrenciye destek vermek ana amacımız. Bu yolda çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. 2017 yılı için, 50'nci yılımız için çizdiğimiz yol haritasında hızla devam ediyoruz. İletişim faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz. Daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Biz bu çalışmalarımıza cesaretle devam ediyoruz. Çünkü biz Türkiye'nin demokrasisine, eğitimine, gencine inanıyoruz. Zira biz Türkiye'nin eğitim vakfıyız.”


Rona Yırcalı kimdir?

Rona Yırcalı, 15 Kasım 1944 yılında İstanbul'da doğdu. 1976 yılında Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın şubesi olarak faaliyet gösteren Balıkesir Sanayi Odası'na başkan seçildi. 1977-1978 yıllarında Balıkesir Sanayi Odasında meclis ve yönetim kurulu üyelikleri görevine seçildi. 1980li yıllarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman üyeliği, sonrasında Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Aynı dönemde TOBB bünyesinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nu (DEİK) oluşturdu. 1981 yılında Balıkesir Sanayi Odası EBSO'dan ayrıldı ve kendi başkanlığında yoluna devam etti. 7 Aralık 1985 tarihinde Başbakan Yardımcısı Sn. Kaya Erdem’in katılımıyla temeli atılan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, 17 Ağustos 1987 tarihinde Başbakan Sn. Turgut Özal'ın iştirak ettiği bir törenle eğitim hayatına başladı. 1991-1992 yıllarında TOBB Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulundu. Yine bu dönemde DEİK'de başkan seçildi. 1992 yılında Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 2004 yılında Yapı ve Kredi Bankası yönetim kuruluğu başkanlığından ayrıldı. 2007 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) Mütevelli Heyeti Başkanı oldu. 2016 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

İbrahim Paker

TEV'in 50’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etmişti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetçiye dil desteği
Gurbetçiye dil desteği
634 imza topluca teslim edilecek
634 imza topluca teslim edilecek