“İzmir ve Konak yaşanmaz halde”

“İzmir ve Konak yaşanmaz halde”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, yerel yönetimi sert eleştirdi. Yıldırım, “Konak, her geçen gün yaşanmaz hale geliyor. Sırça köşkünüzde oturup, yerel sorunlara gözlerinizi kapatırsanız, İzmir'in ve Konak'ın geleceği nokta bu olur” diye konuştu

07 Ekim 2017 - 11:59

“İzmir ve Konak yaşanmaz halde”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, yerel yönetimi sert eleştirdi. Yıldırım, “Konak, her geçen gün yaşanmaz hale geliyor. Sırça köşkünüzde oturup, yerel sorunlara gözlerinizi kapatırsanız, İzmir'in ve Konak'ın geleceği nokta bu olur” diye konuştu

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, yerel yönetime ağır eleştirilerde bulundu. İzmir'in ve Konak'ın doğru yönetilemediğini savunan Yıldırım, “Konak, her geçen gün yaşanmaz hale geliyor. Çözüm önerileri sunmamıza rağmen, 3 buçuk yıldır yerel yönetim bir arpa boyu yol kat edemiyor. Artık bir darboğazın eşiğidindeyiz. En basiti trafik sorunu. Alsancak'tan Basmane'ye 1 saatte gelebiliyorsunuz. İzmir'in kalbine giriyorsunuz ve çıkamıyorsunuz. Hatalı planlamalar olduğunu görüyoruz. Projeler hazırlanırken Konak'ta yaşayan vatandaşlara söz hakkı verilmiyor. Ortak akıl bu şehirde ne yazık ki dikkate alınmıyor. Birilerinin tek aklı var, ve o aklın tüm İzmir'e yeteceği düşünülüyor. Herkesin yerine karar verebileceklerine inanıyorlar. Bunu ne yazık ki demokratım diyen insanlar yapıyor. Tramvay projesi ile ilgili İzmir kamuoyuna tek bir soru sorulmuş mu? 'Yaparız olur' anlayışı İzmirli'ye çile olarak yansıyor. Tramvay ile, iki şeritli ulaşımı tek şeride düşürüyorsunuz. Basmane Meydanı'nın hali ortada. İzmir'in simgelerini tek tek kaybediyoruz. Sahil bandımız bile yavaş yavaş anlamını yitiriyor, meydanlarımız yok oluyor. Esnafın sıkıntılarının çok büyük ksımı yerel yönetimle ilgili” dedi.

HAVA KİRLİLİĞİ
Konak'ın yüzde 75'inde imar planı olmadığını belirten Yıldırım, “İmar planı olmadığı için evine doğalgaz bağlatamayan vatandaşlar var. Kenti önce planlı hale getirmeliler. Doğalgaz gibi eksiklikler ancak doğru bir planlamadan sonra çözülebilir. Doğalgaz sorununun çözülememesi hava kirliliğini beraberinde getiriyor. İzmir'in üzerine bir toz bulutu çöküyor. Bu çağda hava kirliliğinden bahsediyorsak, orada ilkel bir yönetim vardır. Bunun dışında çöpün geri kazanımıyla ilgili bir tesisi İzmir'e kazandıramıyorlar. Bazı sokaklara biriken çöp yığınları dolayısıyla girilemiyor. Sırça köşkünüzde oturup, yerel sorunlara gözlerinizi kapatırsanız, İzmir'in ve Konak'ın geleceği nokta bu olur” dedi.

ADRESE TESLİM SATIŞ
Halkapınar’daki Başkent Üniversitesi’ne ait arazinin satışı ile ilgili konuşan Yıldırım, “Bu satış adrese teslim görüyor. Talep eden belli, CHP'li bir yöneticinin üniversitesi burası. Satacak olan ise CHP'li belediye. Bu kamuoyunda 'ballı satış' olarak adlandırılıyor ve kamu vicdanını rahatsız eder. Bunu bu şekilde yapmayın dedik. Konak Belediyesi'ne iş yapın diyoruz, bir hizmet binası yapalım diyoruz. İzmir'in merkez ilçesine hizmet veremiyorsunuz. Tek yerde toplayıp, büyük akıllı bir bina yapalım diyoruz yer yok diyorlar. Arsa yok diyorsunuz işte arsa var elinizde. Satmayın kullanın. Bu satışı adrese teslim yapmayın. Açık ihale ile bu satış yapılsın. Açık ihaleye kim arsaya talipse katılsın" dedi.

TALİMATI KILIÇDAROĞLU VERDİ”
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın söz konusu arsanın satışı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan talimat aldığını iddia eden Yıldırım, "3,5 yıldır İzmir'e çivi çakmayan Konak Belediyesi ne oldu da bir satış için bu kadar acele eder hale geldi? Konak Belediyesi'nde işler kaplumbağa hızında bile yürümezken bir anda acele bir tavır ve kararlılık gördük. Bu satış için kimden talimat aldınız? Konak nereden yönetiliyor? Bu satış kararının Konak Belediye Başkanı tarafından alınmadığını, 'satacaksın' talimatının geldiğini biliyoruz. Kendi itiraflarından biliyoruz. O kişi de İzmir milletvekili ama İzmir'e hiç uğramayan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Konak ilçesindeki arsa satışına müdahale ediyor. Alacak olan CHP'li siyaset yapan Mehmet Haberal. Talimat üzerine Sema Pekdaş aceleyle satış kararı alıyor. Oldu bittiye getirerek Konak'ın arsasını peşkeş çekiyor" dedi.


HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ
Pekdaş’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı adaylık açıklamasını anımsatan Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde Sema Pekdaş bir açıklamasında Konak Belediyesi’ne yeniden adayım ve seçileceğim dedi. Bu satışla adaylık açıklamasının bağlantısı var mıdır yok mudur? Satışın karşılığında bir söz mü aldı Sema Pekdaş? Demek ki satış karışlığında asıl kazanan Sema Pekdaş. Söz konusu arsa satışının iptali için hukuki yollara başvuracağız. Buradaki arsa çok kıymetli ve MİA olarak belirlenmiş. Sadece hastane imarı değil, her şey yapabilirsiniz. Acaba buradan da kişiye teslim satış kararının ardından kişiye teslim daireler mi olacak? Bunları kamuoyuna açıklamak zorundalar. Bu satış bu saatten sonra gerçekleşemez. Hukuki olarak her yola başvuracağız. Konaklıların hakkını arayacağız. Satış şaibeli hale gelmiştir ve yapılması telafisi olamayacak sonuçlar doğuracaktır. Bu satışın derhal kaldırılmasını ve bu sorulara yanıt verilmesini talep ediyoruz” dedi.
 

 

CHP'Lİ BAŞAK'A SESLENDİ
CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’a da seslenen Yıldırım, “O tiyatro da bu satışı perdelemek için yapılmış bir şey. Ne zaman sıkışsalar iktidara yönelerek çıkış arıyorlar. Bu tiyatro gösterisi sizi kurtarmaz. Elinizi taşın altına koymak zorundasınız. Toplantılara gitmeyerek en kritik toplantılardan kaçarak kendinizi temize çıkaramazsınız. Bu satışın neresindesiniz kamuoyuna açıklamak zorundasınız. Taraf mısınız, destekliyor musunuz, karşı mısınız bilmek istiyoruz. Kendisinden yerel sorunlara odaklanmasını ve özellikle satışla ilgili konuya el koymasını bekliyoruz” ifadelerini kulandı. N Ahmet Özsoy – Doğukan Fikri FİDAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi
FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi
Termik santralde göçük! Çok sayıda yaralı var
Termik santralde göçük! Çok sayıda yaralı var