Karabağlar’da Nazım Hikmet şiirlerle anıldı

Karabağlar'da Nazım Hikmet şiirlerle anıldı

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen “Nazım Hikmet Şiir ve Müzik Dinletisi” Karabağlarlı sanatseverlerle buluştu. Büyük Usta, Karabağlar'da eserleriyle anıldı.

02 Mart 2017 - 15:29

Karabağlar Kent Konseyi'nin katılımıyla düzenlenen müzik ve şiir dinletisi, Bozyaka Kültür Merkezi'nde dinleyiciyle buluştu. Sarı Zeybek Kültür ve Sanat Derneği üyelerinin hazırlayıp sunduğu dinletiye, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Güven Güngörmüş ve Karabağlar Belediyesi meclis üyeleri katıldı.

Barış ödüllü şairimizdi

Nazım Hikmet'in yazdığı "Kuvay-i Milliye Destanı"ndan bir bölüm okuyan Kent Konseyi Başkanı Nazik Işık, Nazım Hikmet'in sadece bizim değil dünyanın da büyük bir şairi olduğunu belirterek, "İnandığı ile yaşadığını, mücadelesinde birleştirmiş, şiirine yansıtarak bizlere de ışık tutmuş barış ödüllü biricik şairimiz." dedi.

Nazım’ı gelecek kuşaklara da anlatacağız

Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Güven Güngörmüş, Usta Şair'in "Davet" adlı şiirinden bir bölüm okudu ve ardından da yaptığı konuşmada, “Türkiye'nin siyasal ve toplumsal yaşamıyla birebir örtüşen Nazım Hikmet'in yaşamı aynı zaman da demokratikleşme, özgürleşme, emeğin savunulması, bağımsızlık kavgasının da tarihi gibidir. Nazım'ı sahiplenmek ve gelecek kuşaklara anlatmak, unutturmamak, özgürlük ve demokrasi için mücadele veren bizlerin görevidir" dedi.

Büyük beğeni topladı

Sarı Zeybek Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ayla Taşdelen ise, dernek olarak ilk kez sahne aldıklarını belirterek, amatör bir ruhla ve sevgi ile çalışmalara başladıklarını söyledi.

Düzenlenen etkinlikte usta şairin şiirleri ve bestelenmiş eserlerinden oluşan dinleti, seyircilerden büyük alkış aldı. Dernek oyuncularının göstermiş olduğu performans büyük beğeni topladı.

Fidan dikim sertifikası verdiler

Etkinlik sonunda, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Nazik Işık ve Belediye Başkan Yardımcısı Güven Güngörmüş teşekkür ve fidan dikim sertifikasını Dernek Başkanı Ayla Taşdelen'e vererek, güzel gece için dernek üyelerine teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber