30 Ocak 2015 Cuma

Piyasalar:   USD: 2,4175up  |  EURO: 2,7395up  |  MKB: 88.656up

kadnn Gizli Bahesi

Üç kadn mücevher tasarmcsnn ürettikleri eserler, Kbrs ehitleri Caddesi'ndeki talyan Kültür Merkezi'nde sergilenmeye balad.


 kadnn Gizli Bahesi

Üç kadn mücevher tasarmcsnn ürettikleri eserler, Kbrs ehitleri Caddesi'ndeki talyan Kültür Merkezi'nde sergilenmeye balad.

Be yldr mücevher tasarm sanatyla uraan Serap Yldz, Meltem Dolgunkaya ve rina Oktar, yedi ayda ürettikleri mücevher eserleri “Gizli Bahçemiz” ad altnda sergilenmeye baland. Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyat mezunu Serap Yldz, bu sergiden önce zmir Tasarm Festivali'nde eserlerini sergilediklerini, youn ilgi gördükleri için yeniden sergilemeye karar verdiklerini belirtti.

Hayal ederek, tek ve benzersiz ürettiklerini “Gizli Bahçemiz” ad altnda topladklarn anlatan Serap Yldz “Hayal ettik, hayallerimizi el emeimizle gerçee dönütürdük ve bunlar, içimizdeki güzelliklerin ürünü oldu, bunlar da herkesle paylamak istedik” dedi.

 

Kendi mesleklerinden çok mücevher tasarm sanatyla ilgili olduklarn belirten Serap Yldz, Meltem Dolgunkaya ve rina Oktar; prlanta, elmas, safir, yakut, zümrüt ve gümü de kullanlsa, mutlaka deerli talar kullanarak tek ve özel tasarm olarak yüzük, kolye, bilezik, küpe,bro, setler ve mini setler elde ediyorlar. Rahmetli Türkiz Çam'dan eitim alarak bu sanata adm atan üç arkada, halen Güven Alphan'la çalmalarn sürdürüyor. 10 ubat 2012 tarihine kadar ziyarete açk olacak olan sergi, 6 ubat 2012 tarihinde düzenlenen özel bir davetle açlmt.

 

 

 Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel