"Lokman Hekim Okulları" 2023 vizyonuna hazırlanıyor

"Lokman Hekim Okulları" 2023 vizyonuna hazırlanıyor

Özel İzmir Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kaya, "Ülkemizin sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için okul olarak her türlü imkânımızla elimizden geleni yapıyoruz. Hedeflerimiz çok büyük " dedi

20 Mart 2017 - 10:40

Özel İzmir Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kaya, sağlık personeli yetiştirmek amacıyla eğitim verdiklerini, Türkiye’nin 2023 yılı hedefi doğrultusunda kendilerini yapılandırdıklarını söyledi.


1053 öğrenci mezun oldu


Lokman Hekim okulları olarak sağlık sektörünün uzmanlaşmasına katkı sunduklarını belirten Ali İhsan Kaya, “Okullarımızda sağlık personeli yetiştirmenin yanı sıra beden dili eğitimi, hastaya yaklaşım konusunda bilgiler vererek öğrencileri en iyi şekilde yetiştiriyoruz. Son yıllarda sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler nedeniyle sağlık alanında çalışan personel konusunda önemli ihtiyaçlar ortaya çıktı. Bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla sağlık meslek liseleri ön plana çıkmış oldu. Bu liseler sayesinde sağlık alanında liyakat sahibi sağlık personeli yetiştiriliyor. Ülkemizin sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için de okul olarak her türlü imkânımızla elimizden geleni yapıyoruz. Bu yıl itibari ile 1053 öğrencimizi mezun ederek sağlık personeli yetiştirdik. Bundan sonra da yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi."Eğitimler veriyoruz"


Ali İhsan Kaya okullarının işleyişi hakkında da şu bilgileri verdi: “İzmir’de 2012 yılında hizmet vermeye başlayan okulumuzda 650 öğrencimiz var. İzmir’de ikinci dönem mezunlarımızı verirken, Konya’daki okulumuzda da dördüncü dönemi veriyoruz. Öğrencilerimize staja çıkmadan önce çeşitli eğitimler veriyoruz. Beden dili eğitimi, hastaya yaklaşım konusunda bilgiler veriyoruz. Her yıl mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yerine yeni öğrenciler alıyoruz. Diğer taraftan her yıl 26 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz 8.sınıf öğrencilerine yönelik bursluluk sınavı yapıyoruz. Bu sınavda başarılı olan öğrencileri bünyemize alıyoruz. Kurum olarak alanında uzman olan iyi bir eğitim kadrosuna sahibiz. Şuanda sağlık meslek liselerinde okutulan müfredat kitaplarının yazarları bizim okulumuz öğretmenleridir. Bu durum sağlık yönündeki iddiamıza değer katıyor. Hizmet içi eğitim seminerlerine de önem veriyoruz. Özellikle özel hastaneler bizim öğrencilerimizi tercih ediyor. 2023 yılına geldiğimiz zaman sadece Lokman Hekim Okullarından 3 bin 600 civarında öğrencimiz mezun olacaktır. Dolayısıyla Türkiye’nin 2023 vizyonuna ve sağlık sektörüne büyük katkımız olacaktır” şeklinde konuştu.

Lokman Hekim Meslek Lisesi Genel Koordinatörü Giray Kırım ise, “Bizim değerlerimiz yeniden yeşeriyor. Yeni nesil lokman hekimler bizde yetişiyor, hazır olun. Hazır olun; çünkü ailemizde size de yer var” dedi.Özgür COŞKUN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber