Manisa Büyükşehir’den sosyal belediyecilik

Manisa Büyükşehir'den sosyal belediyecilik

İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle 2013 yılında ‘Yalnız Değilsin’ sloganıyla açılan ve bugün 17 ilçede hizmet veren Gıda Bankası, Turgutlu ilçesinde 796 ailenin yüzünü güldürüyor.

13 Ekim 2017 - 10:16 - Güncelleme: 13 Ekim 2017 - 10:32

Manisa Büyükşehir'den sosyal belediyecilik

İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle 2013 yılında ‘Yalnız Değilsin’ sloganıyla açılan ve bugün 17 ilçede hizmet veren Gıda Bankası, Turgutlu ilçesinde 796 ailenin yüzünü güldürüyor. Sosyal belediyecilik projeleriyle Manisalı vatandaşların yanında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gıda Bankası ile ihtiyaç sahiplerinin sofrasına konuk oluyor. Gıda ve temizlik ürünlerinin yer aldığı 35 kalem ürün ile bir ailenin aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği Gıda Bankası’ndan Turgutlu’da 796 hane faydalanıyor. 

NASIL FAYDALANILIR?  

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ilçe koordinasyon merkezlerine ya da kendilerine en yakın Gıda Bankası’na giderek, burada bulunan başvuru dilekçesini dolduruyor. Talep edilen bazı belgelerle birlikte bu dilekçeyi başvurdukları yere teslim ediyor. Oluşturulan özel bir komisyon başvuruyu incelemeye alıyor. Yardımların doğru ve gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması amacıyla bu çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Olumlu sonuçlanan başvurular, başvuru sahibine en kısa sürede bildiriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi
FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi
Termik santralde göçük! Çok sayıda yaralı var
Termik santralde göçük! Çok sayıda yaralı var