“Müşterilerim, arkadaşım oldu”

“Müşterilerim, arkadaşım oldu”

Eğlence sektörünün önde gelen isimlerinden olan başarılı iş adamı Celal Çapa, iş dünyasındaki başarı yolculuğunu MAG Business İlkbahar-Yaz sayısına anlattı.

14 Temmuz 2017 - 15:57

Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik Bölümünden mezun olduktan sonra 1981 yılında evlenen Celal Çapa, iş ve özel hayatını MAG Business’a anlattı. Siyasal bilgiler okuyup dış işlerinde çalışmayı düşünürken eğlence sektöründe bulunan abisi Ahmet Çapa sayesinde sektöre ani bir giriş yaptığını söyleyen Çapa, “Eğlence sektöründe o devirlerde işletmecilik tahsili görmüş kişi sayısı parmakla sayılabilecek kadar azdı. Daha çok alaylı, yani meslekten gelenlerin hegemonyasında olan bu iş kolunda eğitim seviyem sayesinde yükselmek çok zor olmadı” dedi. Bulunduğu konuma gelene kadar karşılaştığı zorlukların başında, iş saatlerinin geç saatlere kadar sürmesinden dolayı ailesine yeterli zaman ayıramadığından bahseden Çapa, “Yılbaşı gibi özel günlerde herkes eğlenirken, bizim çalışmamız ve bu durumu ailemize anlatabilmek oldukça büyük bir zorluk” dedi.

Çalışanlarımızdan daha çok çalışmak ve iş disiplini, iş hayatında olmazsa olmazlarımın başında gelir diyen Çapa, “Türk milleti şımartılmaya ve özel ilgiye değer verir. Bu tabii ki bizlerin döneminde daha ön plandaydı. Günümüzde yurt dışında keyifli vakit geçirmek için genellikle yemeğe çıkılırken, bizde hala eğlenmeye çıkılıyor” dedi. Sektörde kariyer hedefleyen nesillere, saate göre değil, işe göre çalışmalarını tavsiye eden Çapa, “İş hayatımdaki tavizsiz ve işkolik mizacımı özel hayatımda taşımamaya gayret ettim” dedi.

Myderm’in kurucusu Murat Küçükoğlu’nun kapak olduğu MAG Business İlkbahar- Yaz sayısı, iş dünyasına yön veren içerikleri, özel röportajları ve gündemi, yakından takip eden konu başlıkları ile www.magdergi.com.tr, DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARDEŞ ŞEHİR MARL HEYETİ KUŞADASI’NDA
KARDEŞ ŞEHİR MARL HEYETİ KUŞADASI’NDA
BÜYÜKŞEHİR DAVUTLAR'I YAZA HAZIRLIYOR
BÜYÜKŞEHİR DAVUTLAR'I YAZA HAZIRLIYOR