01 ubat 2015 Pazar

Piyasalar:   USD: 2,4388up  |  EURO: 2,7562up  |  MKB: 88.946up

Bayrakl kk Trkiyedir

07 Eyll 2013 Cumartesi

zmir’deki en eski yerleim yerlerinden biri olan Bayrakl’da vatandalar öncelikle ilçenin tarihi ve kültürel mekanlarnn ziyarete


 Bayrakl kk Trkiyedir


zmir’deki en eski yerleim yerlerinden biri olan Bayrakl’da vatandalar öncelikle ilçenin tarihi ve kültürel mekanlarnn ziyarete açlmasn istiyor. Çeitli kesimlerden insanlarn yaad Bayrakl’y “Küçük Türkiye” olarak tanmlayan ilçe sakinleri, burada bakanlk yapmann zor olduunu, dolaysyla bakanla aday olacak kiinin çok çalmas ve ilçeyi iyi tanmas gerektiini belirtti

Yenigün Gazetesi ve Yenigün Tv ibirlii ile yaynlanan “lçeler Konuuyor” programnn ziyaret ettii ikinci ilçe Bayrakl oldu. zmir’in en eski yerleim yeri olan ve 2008’den bu yana zmir’in ilçesi olan Bayrakl’da yaayanlar öncelikle bu tarihi mekanlarn ziyarete açlmasn istiyor. lçenin böylelikle turizm açsndan hareketleneceini ifade eden vatandalar, bölgenin tarihi dokusunun ön plana çkarlmas gerektiini ve bakanla aday gösterilecek kiinin bunu dikkate almas gerektiini vurgulad. Kentsel dönüümün bölge için büyük bir ans olduunu dile getiren ilçe sakinleri, bu konuda kafa karklnn giderilmesi ve mülk sahiplerine haklarnn verilmesi konusunda da çarda bulundu. Bölgede yalarn yaanmas durumunda zor anlar yaadklarn da vurgulayan Bayraklllar, çözülmesi gereken en acil sorunun altyap olduunun altn çizdisesler imdi geldi ama çok buyuk dosya hakkmzda hayrlsolsun.

“Kötülesek kötü oluruz”

Mustafa Gül:

Kötülesek  kötü olacaz. Fermuar çektik azmza susuyoruz. Bir sürü sorunumuz var Bayrakl’da ama konumak istemiyoruz. Cengizhan’da ne yaptlar bu güne kadar? biz burada her eye muhtacz. Tüm aday adaylarn tanyoruz.

Bahattin Soral:

Belediye çalsn çalmyor. Yollar, asfaltlar yok. Hangi parti geliyorsa oraya çknca unutuyor bizi. Osmangazi’de çift katl pazaryeri, ve hastane projelerimiz vard. Ama yaplmad nerede bu projeler. Bir eyler yaplyorsa da hep zenginlere yaryor. Fakire fukaraya el uzatmyorlar.

Sami Doan:

Bizim en önemli sorunumuz yol. alt yap yetersiz. Yamur yanca vatanda suyla bouuyor. Burada belediyenin düzgün çaltn göremedik. Ne yapt belediye buraya? Hepimiz ikayetçiyiz. Aday adaylarn seçim zaman görebiliyoruz. Kendilerini halkn içinde göremiyoruz. Memnun deiliz. Bayrakl’ya çalkan bir belediye bakan istiyoruz. Alt geçit yok, Esnaflarn dükkanlar su doluyor.

brahim Türk:

Bayrakl Çay mahalle anacaddelerin 4-5 belediye otobüsü çalyor. u anda kaldrmlarda esnaf  igali var, kaç kere ikayet ettik olmad. Bayrakl’nn noteri nüfus müdürü hep içinde olmal. Bayrakl ilçe oldu, Manavkuyu ilçe olmad. Bir eylerin peine düüp çalmalar yaplmamal. Manavkuyu’da yaplmasnn anlam yok. Belediye Bayrakl’nn ise merkezi ilemleri buraya getirmeli. Bayrakl ilçe oldu birilerinin i hanlarna rant salamak için çallmamal. Belediye bakan burann çocuu. Biz hizmet istiyoruz. Bir tane tuvaletimiz yok.

“mar en büyük sorun”

Yakup Çtak:

Bayrakl’da 43 senedir yayorum inaatla urayorum. marda sorun var.  Otoparkmz yok. Buraya gelen, çarya gelen arabasn nereye brakacak? zmir’in genelinde  Bayrakl halk olarak deniz kysna gideceim. Sahile arabam ile gidemiyorum. Anam dedemi götüremiyorum. Olmas gereken sahil yanna otopark gerekiyor. yaplan yatrmlar da kalc deil. Yollar daralttlar.

Ümit Yöney:

En önce kentsel dönüüm projeleri çözüm bekliyor. u andaki bakanmzn büyük emekleri var. Ama Bayrakl yeni bir ilçe ve buraya birçok yatrm yaplmas gerekiyor. Burann gençleri elence için baka ilçelere gitmek zorunda kalyor.Bo mekanlarda AVM yaplyor buradaki gençlerin çocuklarn elenecei spor yapaca alanlar gerekli. burada yok. Kentsel dönüüm bu sorunlar çözecek ama bunda büyük sorunlar var. 12 katl eve kentsel dönüümde 5 daire veriyorlarm bunda bir orant kurulmal.

“Halk bakana dargn”

Ali Çar:

Metronun yeraltna alnmasn istiyoruz bizi ikiye böldüler. Denizle balantmz kesildi.

Zakir Ylmaz:

Belediye bakanmz iyi çalyor. Belediye meclis üyelerimiz ve halk kendisine u an dargn. effaf bir belediye bakan istiyoruz. halkyla ilgilenecek biri gelmeli. Kapy kapatmayacak bir bakan istiyoruz. lçenin çok güzel yapt eyler de var. Temizlik salk ve ibadethane hizmetlerinden dolay teekkür ediyorum.

Mevlüt Tüylü:

Biz belediyeye “Boyaclara bir yer yapn” dedik. Her yerde yaptlar. Ben raz deilim Buca’da Konak’ta yaptlar bizi kaldrdlar. Derede oturun dedi. Bana çalacak bir yer yuva yapsn . Burada yamurda soukta çalyoruz. Baka bir eyim yok benim.

“Kooperatif istiyoruz”

Çidem Üstüner:

Biz burada bakanmzn bize açt alanda çalyor ve sat yapyoruz. Bu nedenle bir sorunumuz yok. Yalnzca biz kooperatif istiyoruz. Bunu dört buçuk yldr dile getirmemize ramen maalesef gündeme alnmad. Bunu çok istiyoruz, buradan iletebileceimiz tem talebimiz budur.

Sevgül Evcil:

Ben Bayrakl’ya yeni geldim. Bulunduum yerdeki temizlik çalmalar çok güzel. Ame ben istiyorum ki  tarihi yerler herkesin ulaabilecei ekilde kullanma açlsn. Smyrna’y hiç görmedim orada özgürce dolap gezmeyi istiyorum Bir kooperatif kurulsun. Bakanmzdan çok memnunuz.

“Uyumlu kentsel dönüüm”

Rfat Güngör:

Ben 50 yldr Bayrakl’da yayorum. Hatta uzun süre Bakan Hasan Karaba ile ayn mahallede yaadk. Burada öncelikle insanlarn toplanabilecekleri bir su alan istiyoruz. Her yer kuraklk, her yer sanki köy. Özellikle 1629 sokakta 8 no’lu ev ykld ve u an oras çöplük gibi her gelen çöpünü atyor. oraya bir park yaplmasn istiyoruz. Bunlar öneriyoruz. Bir de kentsel dönüüm mevzusu var. Ben kendim de emlakçym. Vatandan azndan duyduuma göre dört katl eve bir kat veriyorlar. Umarz uyumlu bir ekilde kentsel dönüüm yaplr böylelikle bu insanlar da kazanrlar.  

“Buras küçük bir Türkiye”

Hülya Bayraktutan:

Biliyorsunuz Bayrakl ksa bir süre önce ilçe oldu. O güne dek varo ilçe olarak bilinen Bayrakl, ksa sürede büyük gelime gösterdi. Bu noktada Bakanmz Hasan Karaba’n katklar çok büyük oldu. Öncelikle aday adaylarna u mesaj vermek istiyoruz. Buras çok kark, çok çeitli insann yaad bir yer. bunu mutlaka göz önünde bulundurmalar gerekiyor. Burada belediye bakan olmak çok zor bir durumdur. Bunu tayabilecek bir bakan aday olmasn isteriz. Buras tarihiyle kültürüyle çok eski köklü bir yerleim yeridir. bunlarn ön plana çkarlmas gerekiyor. Aday adayln koyan arkadalarn çok iyi düünmesi, çalmas gerekiyor. Yeniden Hasan Karaba’n bakan olmas durumunda daha iyi iler baarabileceini düünüyorum. Ancak aday adayln koyan arkadalara da baarlar diliyorum.

Didem KARAVELL - Yamur UYGUR


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel