Siemens, 1 milyon dolar destek alan projeye ortak oldu

Siemens, 1 milyon dolar destek alan projeye ortak oldu

Elektrikli otomobil prototipiyle kısa sürede 1 milyon doların üzerinde destek almayı başaran İsveç merkezli Uniti, Siemens ile seri üretim geçecek.

20 Mart 2017 - 11:37

Elektrik enerjisinin yanı sıra otomobillerinde otonom sürüş teknolojisini de kullanıcılarla buluşturmak isteyen Uniti ekibi, teknoljisini bundan böyle Siemens ile geliştirecek. Uniti adlı aracı toplamda 22 bin dolarlık fiyatla kullanıcılarla buluşturmak isteyen ekip, seri üretimin otonom sürüş teknolojisiyle ortak yapılacağı tesisi ve teknolojiyi Siemens ile birlikte geliştiricek. Ekip, prototipten üretime kadar olan olan süreci iki yıl içerisinde tamamlamayı planlıyor. İlk teslimatlar ise 2019'da yapılacak.


Üretim tesisinin yılda 50 bin otomobil üretebilecek seviyede olduğunu belirten Uniti CEO’su Lewis Horne; "Siemens ile gerçekleştirdiğimi ortaklık bizim uzun dönem planlarımız için çok önemli. Artık gerçekten etkileyici bir otomobil üretmek için bir şansımız var. Robotlar tarafından sürdürülecek olan üretim bandı sürecimiz günde 22 saat devam edecek.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı / Videolu Haber
Selin Esir Aldığı Başkent'te Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla...
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber
15 Yıldır Su İçemiyordu...Sırrı Çözüldü / Videolu Haber