Smyrna Boyoz Pizza Alaçatı’da

Smyrna Boyoz Pizza Alaçatı'da

İzmir'de üç, Yunanistan'da iki şubesi bulunan Smyrna Boyoz, yaptığı inovasyon ve ar-ge çalışmaları sonucunda Smyrna Boyoz Pizza'yı satışa sunmaya başladı.

12 Ağustos 2017 - 10:52

Smyrna Boyoz Pizza'nın tanıtımı, Alaçatı Design Hotel'in altında hizmet veren Smyrna Boyoz Alaçatı şubesinde yapıldı. Tanıtım davetinde dostlarını ve gazetecileri ağırlayan Smyrna Boyoz'un sahibi Musa Turan, uzun zamandan beri şubeleşme çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi; “Biz inovasyona değer veren bir şirketiz, boyozun çeşitlerini artırıyoruz. En önemli çeşidimiz boyoz pizza. Tamamen boyoz hamurundan elde edilen 27 santimetre çapındaki hamura, en kaliteli ürünleri kullanarak pizza yapmaya başladık. Bundan sonra tüm şubelerimizde boyoz pizza satışa sunulacak.

SIRADA BOYOZ DÖNER VAR

Boyoz pizzayı daha da geliştireceğiz. Şu anda boyoz waffle, boyoz döner, boyoz burger ürünlerinin çalışmalarını sürdürüyoruz. Biz boyozu İzmir'in kültürel bir mirası olarak görüyoruz. 1492 yılında İspanya'dan Selanik'e, Selanik'ten de 1912'de İzmir'e gelen Sefarad'ların kente kazandırdığı sabah kahvaltısıyla başlayan ve günün her saatinde yenen bu yiyecek, artık İzmir'in kültürel bir mirası. Biz bunu Smyrna Boyoz adı altında tüm dünyaya tanıtma çabası içerisindeyiz. Bu yüzden boyoz bizim için sıradan bir yiyecek değil, güzel bir mirastır. Smyrna Boyoz'a yatırım yapmak isteyen girişimciler artık Franchising alabilir, altyapımızı tamamladık. Bir ay sonra süpermarketlerin donuk reyonlarında da Smyrna Boyoz ürünleri satışa sunulacak. Ürünlerimizde ayçiçek yağı ve tahin kullanılıyor. Piyasada katı yağ kullanılarak üretim yapan firmalar var, buna dikkat edilmesi lazım.”

Aydın ÇETİNKAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'deki Feci Kazada Can Veren 2 Kişinin Baba-Kız Olmadığı Ortaya Çıktı
İzmir'deki Feci Kazada Can Veren 2 Kişinin Baba-Kız Olmadığı...
Kazada Ölen Konservatuvar Öğrencisinin Arkadaşı da Yaşama Tutunamadı
Kazada Ölen Konservatuvar Öğrencisinin Arkadaşı da Yaşama...