Stadın planları tutuyor
Reklam

Stadın planları tutuyor

Geçtiğimiz günlerde temeli atılan Karşıyaka Stadı için yönetim ve projeye itiraz eden Şehir Plancıları Odası yöneticileri bir araya geldi, taraflar fikir birliğine vardı.

13 Eylül 2017 - 12:46

Karşıyaka Stadı için geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir gelişme olmuş ve Şehir Plancıları Odası projeye itiraz etmişti. Yaşanan  bu gelişmenin ardından stadın projesi değişmiş ve 9 Eylül'de Başbakan binali Yıldırım Alsancak ile Göztepe Statları'yla birlikte Karşıyaka Stadı'nın da temelini atmıştı. Karşıyaka yönetimi ile Şehir Plancıları Odası bir araya geldi ve stadın geleceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

“SIKINTI KALMAYACAK”

Kulüp binasındaki toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Orhan Sarıaltun, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol, Başkan Mutlu Altuğ, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral, kulübün varlık kurulu üyeleri Tayfun Yelkenbiçer, Seracettin Sakıpağa ve Mithat Salepçioğlu ile Ankara temsilcisi Cüneyt Başak katıldı. Tadil edilen yeni proje üzerinden fikir alışverişinde bulunan taraflar, aksaklıkların gidirilmesi için yapım sürecinde sürekli diyalog kurulması, şehrin dokusuna uyan, acil durumlarda güvenliğin üst seviyede tutulduğu bir stadyumun inşa edilmesi konusunda fikir birliğine vardı.
Olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, “Bizim de haklı bulduğumuz bazı itirazları var. İtirazlarını eski proje üzerinden yapmışlardı. Tadil edilen yeni proje üzerinden görüştük. Çözüm odaklı bir toplantı oldu. İmar planında yapılacak değişiklik sonrası sıkıntı kalmaz” dedi. Öte yandan Altuğ, Banahene için CAS'a başvurduklarını açıkladı. 

POTANIN DERDİ TRANSFER YASAĞI

Eski oyuncularından Josh Carter, Justin Cartet ve Palacios'a olan 656 bin dolar borç sebebiyle transfer yasağı bulunan Pınar Karşıyaka destek bekliyor. Yeşil-kırmızılılar eğer bu parayı ödeyemezse yeni transferlerine lisans çıkaramayacak. 29 Eylül'de oynayacağı FIBA Şampiyonlar Ligi 3'üncü eleme turu ilk maçına kadar sorunu çözmeyi amaçlayan yeşil kırmızılı yönetim, takımın isim sponsoru Yaşar Holding'ten destek bekliyor. Borcun bir kısmının kulübe bu sezon aktarılacak 6 milyon TL sponsorluk ücretinden karşılanmasını isteyen holding cephesinin ise kalan bölümü için yönetimin ekstra sponsorluk, reklam, VIP kart ve kombine gelirlerinden kaynak yaratmasını önerdiği öğrenildi. Karşıyaka basketbolda, yeni sezon öncesi toplam 12 milyon TL bütçesi olan bir kadro kurmuştu. Güçlü rakiplerle hazırlık maçları oynayıp, kamp yapmak için Slovenya'ya giden Karşıyaka'nın Nizhny Novgorod'la oynaması gereken son karşılaşma sakatların çokluğu nedeniyle iptal edildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başbakan Binali Yıldırım;
Başbakan Binali Yıldırım; "Aziz Kocaoğlu yaşlandıkça...
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu