"Torbalı’da yeni bir sistem kuracağız"
Reklam

"Torbalı'da yeni bir sistem kuracağız"

CHP Torbalı'nın genç siyasetçilerinden Övünç Demir, katıldığı bir televizyon programında önemli mesajlar verdi. Önümüzdeki yerel seçimler öncesi adaylığa yeniden yeşil ışık yakan Demir, Torbalı Belediye Başkanı Yaşar Görmez'in çalışmalarını "Tam bir fiyasko" şeklinde değerlendirerek, başkan olması halinde hayata geçireceği sistemle ilgili iddialı konuştu.

13 Eylül 2017 - 10:35

Torbalı'nın tanınmış ailelerinden olan Demir Ailesi'nin genç ve başarılı fertlerinden, 2014 yerel seçimlerinde CHP'den Torbalı Belediye Başkanlığı'na Aday Adayı olan Elektrik-Elektronik Mühendisi Övünç Demir, katıldığı bir televizyon programında Torbalı ve partisiyle ilgili önemli mesajlar verdi. 2019 yerel seçimlerine Torbalı'da yeniden iktidar olmak için mücadele edeceklerini aktaran Demir, “Hedefimiz önümüzdeki yerel seçimlerde Torbalı'yı geri almak. En çok vergi veren ilçe olmasına rağmen Torbalı'da herhangi bir sistem yok. İlçemizde sistem ve liyakat olması gerek. Bu sistemin başına yönetme becerisi olan bir isim gelirse Torbalı kazanır. CHP olarak bu sistemi kuracağız” dedi.

"TAM BİR FİYASKO"

CHP Torbalı'nın genç siyasetçilerinden Övünç Demir, katıldığı bir televizyon programında önemli mesajlar verdi. Önümüzdeki yerel seçimler öncesi adaylığa yeniden yeşil ışık yakan Demir, Torbalı Belediye Başkanı Yaşar Görmez'in çalışmalarını değerlendirdi. Demir, “Torbalı'da son 3 yılda çivi çakılmadı ve 3 yıl heba edildi. Tam bir fiyasko. Kalan 2 yıldan da umudum yok. Torbalı'da yerel yönetimin kesinlikle değişmesi gerekiyor” dedi. Demir ilçede yerel yönetimle ilgili sıkıntılara da değindi. Demir, “Başbakan Binali Yıldırım, İZBAN köprüleriyle ilgili Torbalı'ya geldi. Bununla ilgili belediyenin ya da milletvekillerinin bir talebi oldu mu? Bildiğiniz gibi köprüler dar ve kazalar oluyor. İZBAN köprülerinin Torbalı'yı bölmesini istemiyoruz. Vekil Atilla Kaya adayken 'köprüleri yıkacağım' diyordu. Ancak sanırım unuttu. İlçemizde trafik sorunu büyük. Belediye, trafik sorunun çözümüne ilişkin bir proje açıklamıştı ama hiçbir hamle yapılmadı. Trafik sorunu mutlaka çözülmeli. İlçeye yeni otoparklar kazandırılmalı. Torbalı'da bir otogar yok. Halk bu konuda mağdur oluyor. Öğrencilerimiz kendi ilçemizde üniversite sınavına bile giremiyor. Sınav için Tire'ye gidiyorlar. Yazık. Belediye, yeni bir meydan projesi başlattı. Proje yapmak, bir yere beton dökmek midir? Nerede yeşil alan, nerede doğaya saygı? CHP'li belediyenin yaptığı yeşil alanlara bile beton döktüler. Devamlı, 'hastane açtık, açıyoruz' diyorlar. O konuda sıkıntı.

ADAMCILIK YAPIYORLAR

Torbalı Belediyesi'ni dar bir ekip yönetiyor. CHP'nin 5 bin üyesi var. Hangi üyemizi belediye başkanı yapsak, bundan daha iyi yönetir. Çünkü CHP'de kadro sorunu yok. Belediye Başkanı'nın birçok akrabası belediyede çalışıyor. Tıpkı bir aile şirketi gibi. Neden akrabalarını kendi fabrikasında çalıştırmıyor? Buradan yol arkadaşlarına güvenmediğini görüyoruz. Adamcılık yapıyorlar. Muhtarlarla görüştük, AKP'ye yakın olmayan muhtarlara bilgisayar verilmediğini öğrendik. Bu ayıbı Büyükşehir Belediyemiz bilgisayar göndererek telafi etti. Torbalı, bugün en fazla vergi veren ilçe ancak Torbalı'da bir sistem yok. İlçemizde sistem ve liyakat olması gerek. Bu sistemin başına yönetme becerisi olan bir isim gelirse Torbalı kazanır. CHP olarak bu sistemi kuracağız” dedi.

BELEDİYEYE YENİ SİSTEM

Belediye başkanı adaylığına yeşil ışık yakan Demir, başkan olması halinde hayata geçireceği sistemle ilgili de bilgi verdi. Demir, “Belediyede bir elektronik ve inşaat birimi kurulmalı. Böylece Torbalı'nın parası Torbalı'da kalır. Halkımız daha iyi hizmet alır. 5 yılı 7 yıla çıkartmalıyız. Bunun için öğleden sonra ayrı vardiya kurulacak. Torbalı'ya yeni bir sistem kazandırmak istiyoruz. CHP gece gündüz demeden çalışacak. Torbalı'nın 5 yılı heba edildi. Bu yılları telafi edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

CHP'LİLİĞİM SORGULANAMAZ

AK Parti'ye yakın olduğu yönünde parti içinde gündeme getirilen iddialara sert tepki gösteren Demir, “Ben, dededen CHP'liyim. Babam yıllarca CHP meclis üyeliği yaptı. Benim CHP'liliğimi kimse sorgulayamaz. Yıl olmuş 2017, bu tür siyaset tutmaz. Mevzubahis CHP ise, babam AKP'den bir şey olsa, yine tanımam. CHP kurulduğu günden beri bu yoldan dönmedik. Bu dedikodular bana değil, partimize zarar verir. Biz yolumuzdan ve mücadelemizden dönmeyeceğiz” dedi.

İLÇEYE ADAY DEĞİLİM

CHP'de yaklaşan ilçe kongreleri öncesi de parti içi mesajlar veren Demir, ilçe başkanı adayı olmayacağını söyledi. Demir, “Geçen dönem ilçe başkanı adayı olmayı çok istiyordum. CHP'nin çıtasını yükseltmek için mücadele edecektim. Kısmet değilmiş. İsmail (Uygur) Ağabey seçildi. Daha verimli çalışmalar yapılabilirdi. Önümüzde bir süreç var. 'Belediye başkan adaylığını düşünenler, ilçe kongrelerine aday olmasın' diyor Genel Başkanımız. Ben belediye başkanlığına aday olmak istiyorum. Halktan böyle bir talep var. O nedenle ilçe başkanlığına aday değilim. Liste çıkmasına karşıyım. Mahallelerde hak edenler listeye yazılmalı. Böyle bir dönemde parti içinde kesinlikle kavga etmemeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu
Başkan Alıcık Yeşildere’de incelemelerde bulundu
Sezgin’den Çiller’e sert cevap
Sezgin’den Çiller’e sert cevap