Türk turizmine yeniden İngiliz müjdesi!

Türk turizmine yeniden İngiliz müjdesi!

Türk turizminde son 2 yıldır yaşanan kriz sonrası, yeniden yükselişe geçen Türk turizmi için İngiltere’den müjde var.

11 Ağustos 2017 - 16:53

YDA Dalaman Havalimanından verilen bilgiye göre; Jet2.com ve Jet2holidays Talebi Karşılamak İçin Türkiye Kapasitesini Artırıyor. Bu kapasite artışı ile beraber Jet2.com ve Jet2holidays'in İngiltere'deki 9 uçuş noktasından yüksek sezonda Türkiye'ye haftada 47 uçuş yapacak.
 

Jet2.com ve Jet2holidays CEO'su Steve Heapy verdiği bilgide; "Türkiye, sıcak iklimi ve zengin kültürü ile İngiliz tatilcilere kaliteli tatil sunan muhteşem bir destinasyondur. 2018 Türkiye yaz programımızı satışa sunduğumuzdan itibaren rezervasyonlarımızda büyük bir artış gördük. Bu nedenle Türkiye uçuş programımızı Dalaman Bölgesi dahil daha da arttırmaktan memnuniyet duyuyoruz. Birleşik Krallık ve Dalaman arası 67.000 ek koltuk, yıllık bazda % 65 rekor büyüme. Büyüme kapsamında Dalamana Birmingham ve Edinburgh'tan yeni rotalar konuldu.” dedi.

YDA Dalaman Havalimanı CEO'su Hamdi Güvenç te verdiği bilgide; “Dalaman sadece cazip bir turizm bölgesi değil, Kalkan'dan Datça'ya uzanan, Ölüdeniz, Fethiye, Marmaris ve Dalyan'ı kapsayan doğal bir cennettir.Söz konusu artış Birmingham ve Edinburgh’tan Dalaman'a açılacak olan yeni hatları da kapsamaktadır.Jet2.com ve Jet2holidays piyasa talebine istinaden East Midlands (%93) ve Londra Stansted (%185) havalimanlarından Dalaman'a arz edilecek koltuk sayısını önemli ölçüde artırmaktadır.

Söz konusu kapasite artışı İngiliz tatilcilere Türkiye'nin sunduğu fiyat - kalite bakımından uygun tatil seçeneklerinden yararlanmaları için daha fazla fırsat verecek ve Paskalyadan itibaren başlayan uçuş programı sezonun erken başlayarak uzamasını sağlayacak, böylece tatilciler baharın güneşini daha da erken tadabilecekler. Jet2holidays'in sunmuş olduğu 2-5 yıldızlı otellerin geniş yelpazesi ile bu program, Paskalya tatilinde çiftlerin ve ailelerin yanı sıra bahar güneşinde keyif arayan golfçüler için de idealdir.” dedi.

Ata SEVGİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akşener
Akşener "ADAY DEĞİLİM"
İYİ Parti seçimli Olağanüstü Kongre'ye gitme kararı aldı
İYİ Parti seçimli Olağanüstü Kongre'ye gitme kararı aldı