Uzmanlar şaştı kaldı !

Uzmanlar şaştı kaldı !

Kıyıya Vuran Köpek Balıkları, Karaciğerleri Patlamış Halde Bulundu

16 Mayıs 2017 - 16:48

Güney Afrika kıyılarına vuran beyaz köpek balıklarının karaciğerlerinin parçalandığı görüldü. Uzmanlar köpek balıklarına katil balinaların saldırdığını söyledi.

Güney Afrika'da eşine rastlanmayan bir olay yaşandı. 3 adet beyaz köpekbalığı karaciğerleri parçalanmış halde karaya vurdu. Uzmanlar okyanusun iki canavarı beyaz köpekbalıkları ile katil balinalar arasında büyük bir kapışmanın yaşandığını tahmin ediyor. Katil balinaların köpekbalıklarını yemeye çalıştığı belirtiliyor.

KATİL BALİNALARLA ÇARPIŞTILAR

Kıyı şeridinde karaciğerleri patlamış halde 3 beyaz köpekbalığı bulundu. Uzmanlar okyanusun iki büyük canavarı olan katil balinalarla beyaz köpekbalıklarının arasında şiddetli bir savaş yaşandığını tahmin ediyor.

BALİNALAR KÖPEKBALIKLARINI YEMEK İSTEMİŞ

Savaşın sebebi ise balinaların köpekbalıklarını yemek istemesi. Özellikle balinaların köpekbalıklarının karaciğerinde gelişen organik bir tat için saldırdığı belirtiliyor.

Güney Afrika kıyısına vuran 3 köpekbalığı yetkilileri hemen harekete geçirdi. Uzmanlar köpekbalıklarından 5 metre uzunluğundaki birini ameliyat etti. Karaciğerini onaran konusunda uzman veterinerler köpekbalığını okyanusa geri döndürmeyi başardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONAK İLÇE DE YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU!
AK PARTİ KONAK İLÇE DE YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU!
Altın Yükselişe Geçti
Altın Yükselişe Geçti