27 ubat 2015 Cuma

Piyasalar:   USD: 2,4935up  |  EURO: 2,7965down  |  MKB: 85.915down

Bu mine snmak iin deil!

Çankr'daki Hititler döneminden kalma Kaya Tuzu Maaras’ndan çkarlan tuzlar, salk açsndan önem arz ediyor.


Bu mine snmak iin deil!

Çankr'daki Hititler döneminden kalma Kaya Tuzu Maaras’ndan çkarlan tuzlar, salk açsndan önem arz ediyor. Kaya Tuzu’nun faydalarn bilen Çankrl Zeynep Mercan, kendisine ait dükkanda köelerindeki spotlarla snan ve  koah,astm,bronit gibi bir çok hastala iyi gelen  ‘Kaya Tuzu öminesi’ni icat ederek, patentini almak üzere bavuruda bulundu.

Kaya tuzundan yaplm bir çok nesnenin özellikle kla stlnca yayd etkinin daha da arttn ifade eden Mercan, kaya tuzu’nun öütülerek gece lambas olarak da kullanldn belirtti.

ömine Tuz Duvar

Özel olarak tuzlarn Çankr'dan geldiini belirten Zeynep Mercan, bu ifal tuz için ‘Tuz Duvar’ çalmas gerçekletirdiklerini anlatt. ömineli Tuz Duvar’n altnda ve üstünde bulunan spot klarla yandn ve ifa etkisinin bu ekilde arttn vurgulayan Mercan, kendi yaptklar bu icadn patentini almak için Türk Patent Enstitüsü’ne bavuruda bulunduklarn söyledi. Mercan, konumasn u sözlerle sürdürdü: “Tuz duvar çalmas yaptk. Astm, Koah hastalarnn tedavisini sürdürüyor. Eksi yon yayyor. Bulunduu odadaki havann kalitesini arttryor.  ömine Tuz Duvar’n patentini almak için bavuru yaptk. ömine, spotlarla stlarak yanyor. Köelerindeki spotlarla stlyor. Bu ekilde tuzlarn sala faydas yüzde 50 artyor. Tuz duvarlar özelliini snnca arttryor. Lamba eklinde olunca da özellii yüzde 300 artyor. Astm,koah,farenjit,larenjit,mevsim geçilerinde görülen alerjilere iyi geliyor, negatif enerjiyi alyor”

Kaya Tuzu Lambas

Kaya tuzu lambalarnn da etkisinden bahseden Mercan, “Kaya tuzu lambalar hava vitaminleri (eksi iyon) üreterek, havann kalitesini artryor. Tuz lambalar steril olduklar zamanda bile etkileri vardr ancak lambalar yandklarnda ürettikleri az miktardaki s ile daha fazla miktarda iyonu havaya salarlar Kaya tuzu lambasndan yaylan eksi iyonlar kann kolesterin miktarn azaltmakta ve böylece kan basncn düürüp, kalbimizin yorulmasn önlemektedir. Tuzun sodyumu kemiklerimiz için önemli bir yap ta olduundan kaya tuzu kemik yapmza destek verip Osteoporoz'u önler. Hafza, canllk, younlama kabiliyetine reaksiyon özellii eksi iyonlar alndnda gelimekte ve böylece yalanma süreci de oldukça gecikebilmektedir” ifadelerini kulland.

Çocuklara sakinletirici etki

Bir kaya tuzu lambasnn gece lambas olarak kullanlmas, çocuk ve hasta insanlarda sakinletirici etki yaratabildiinin altn çizen Mercan, öyle konutu; “Zira normal bir lambann ki gibi gözü rahatsz etmediinden uykuya dalmak daha rahat gerçekleebilmektedir. Kaya tuzu yaygn olarak terapi amaçl kullanlmaktadr. Kaya tuzu, bünyesinde barndrd 84 mineral ile vücudun tüm mineral ihtiyacn karlar. Bilimsel aratrmalar Kaya Tuzu Lambalarnn eksi iyonlar yüzde üç yüze kadar arttrabileceini kantlamtr. Eksi iyon bakmndan younlatrlm hava büyük oranda tanan bakterileri de azaltabilir. Astm, koah, Larenjit gibi solunum sknts yaayanlarn ihtiyac olan kaliteli havay salayp, ikâyetlerini azaltmaktadr”

Mercan, ayrca ayn tuzdan yaplan toplarn egzamalar, stresi, elde görülen terlemeleri azalttn ve tuz sabununun ise bayanlarda selülite iyi geldiini dile getirdi.

HABER: SELCAN ERFAK FOTORAF: DLEK UYGANLIHaberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel