Prof. Dr. Münir Kınay çifte törenle emekli oldu

Prof. Dr. Münir Kınay  çifte törenle emekli oldu

18 Nisan 2012 Çarşamba

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’na 1992’de İstanbul Üniversitesi’nden gelen, 2008 yılından itibaren Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüten, bilimsel anlamda ilklere imza atan Prof. Dr. Münir Kınay, emeklilik yaşamına iki törenle uğurlandı. 8 Nisan 1945 doğumlu olan Kınay için önce Onkoloji Enstitüsü’nde sürpriz yaşgünü ve emeklilik töreni yapıldı. Daha sonra Tıp Fakültesi Dekanlığı’nca Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’nda tören düzenlendi.

Törene, DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ.Hakkı Bahar, DEÜ eski Rektörlerinden Prof. Dr. Namık Çevik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi önceki Rektörü ve DEÜTF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerefettin Canda, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, öğretim üyeleri ve sağlık çalışanlarının yanı sıra, Profesör Münir Kınay’ın hocası Prof. Dr. Nejat Bilge ve Kınay’ın yetiştirdiği ilk profesör olan Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Emin Darendeliler de katıldı.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Emin Darendeliler, “Sevgili hocamız Türkiye’de eğitimciliği, hocalığı dışında başka şeyler de yaptı. Öğrenciliği sırasında film seslendirmesi de yapmış. Ünlü ‘Love Story’ filminin dublaj öncesi İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi kendisinindir. Bilimsel olarak da pek çok konuda ilklere imza attı. Hocamın bundan sonraki yaşamında da eğitimciliğe devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu. Profesör Kınay, kendisini yetiştiren Prof.Nejat Bilge’nin de törene katılması ile duygulu anlar yaşarken, onkolojinin öncülerinin böyle bir günde yanında olmasından çok mutlu olduğunu ifade etti, destekleri için Rektör Füzün ve Rektör Yardımcısı Hakkı Bahar başta olmak üzere herkese teşekkür etti. Tören sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakkı Bahar, Dekan Canda ve Prof. Dr. Emin Darendeliler, Kınay’a Türk tıbbına hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Prof. Dr. Şerefettin Canda da hediye sundu.

 

 

Sadece et…

Sadece et…

Güncelleme: 26 Şubat0 Yorum

Yalancı bahara aldanan ağaçlar çiçek açtı

Yalancı bahara aldanan ağaçlar çiçek açtı

Güncelleme: 24 Şubat0 Yorum

Şimdi de Paris'i büyüleyecek

Şimdi de Paris'i büyüleyecek

Güncelleme: 22 Şubat0 Yorum

Zirvede bir Türk kadını

Zirvede bir Türk kadını

Güncelleme: 21 Şubat0 Yorum