Yenigün ön seçime başladı

Burcu TUNA

Burcu TUNA

Herkes Biraz Yazar

05 Ocak 2014 Pazar

14 Şubat’ı Bekleyin… 50 yazardan 1 roman 

Son günlerde sosyal medya’da bir çılgınlıktır gidiyor… #14şubat’ı bekleyin , #herkesbirazyazar , #sensizölümdüraşk hastagleri ile merak uyandıran keyifli görseller ile süslü bir projeye denk gelmişsinizdir.

E hadi paylaşıyorum. Ben de söz konusu bu projenin içindeyim. Hem de keyifle, gururla. Çok sevgili dostum; Gökmen Küçüktaşdemir ile yazar, yönetmen, müzisyen, fotograf sanatcısı birçok dostum gönül birliği yaptık ve  bir yola çıktık..  Hikayemiz öyle hızlı başladı ki aldığımız yol ;  ekibimizin çabası bir kez daha “iyi ki İZMİR’liyim” dedirtti bana…

Türkiye’de ilk kez 50 yazar bir araya gelerek bir aşk romanı yazdık.

Sensiz Ölümdür Aşk”  adlı roman, “Herkes Biraz Yazar” ismiyle kurulan, çoğunluğu İzmirli bir yazar grubu tarafından hazırlandı.

Proje 2011 yılında, yazar ve Sabah Gazetesi - Egeli Sabah Yazı İşleri Müdürü Gökmen Küçüktaşdemir’in, çok yazarlı interaktif bir kitap yazma fikriyle başladı. Fikrin çıkış amacı bir araya gelecek yazarların yazdığı kitaptan elde edilecek gelirin eğitime bağışlanmasıydı.

Sensiz Ölümdür Aşk”  Türkiye’de, 50 kişilik bir yazar grubunun yazdığı ilk kitap olmasının yanında, aynı zamanda aynı adla şarkısı ve klibi olan da ilk kitap

Geliri ; Kemlik İliği Bankasına ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanması planlanan proje, zaman içinde yazar ekibinin içine, müzisyen Hakan Asılkefeli "kitap" ile aynı adı taşıyan albüm çalışması ile yer almakta. 14 Şubat 2014’te Sevgililer Günü’nde ilk bölümü piyasaya çıkacak olan “Sensiz Ölümdür Aşk” kitabı ve müzik albümü için, o gün İstanbul’da bir lansman düzenlenecek.

Ulusal basın temsilcilerinin davet edileceği lansmanda kitabın ve albümün tanıtımı yapılacak.14 Şubat gecesi ise, Sevgililer Günü konseptine uygun, önceden duyuruları yapılmış bir mekanda, “Sensiz Ölümdür Aşk”partisi düzenlenecek.

14 Şubat akşamı ulusal televizyon kanallarına konuk olacak, aynı hafta içinde İstanbul’da birçok yayın organında röportajlar yapıp, programlara katılacak olan projenin, Türkiye genelinde ses getirmesi bekliyoruz.

Yazar grubunun içinde; gazeteci, haber spikeri, reklam yazarı, inovatif projeler yaratıcısı,  organizasyon şirketi sahibi, Pr ajansı çalışanı, oyuncu, psikolog ve doktor gibi farklı meslek gruplarına sahip insanlar bulunuyor.

Kısaca; Herkes Biraz Yazar , bir “İZMİR” projesidir..

Okuyucuya Not; Projeyi ; facebook/sensiz-ölümdür-aşk -   twitter/ @herkesbirazyazar sayfalarından takip edebilirsiniz…