Aziz Başkan spora da el at!
Avni ERBOY

Avni ERBOY

Aziz Başkan spora da el at!

18 Mart 2017 - 10:31

İzmir’in spor tarihimizde önemli bir yeri vardır. Futbolun ilk oynandığı kent olan İzmir’de ne yazık ağızlarda sakız olan “Stat” artık gündemdeki yerini bile unutturdu, alt sıralara düştü!..
Düştü derken aklıma geliverdi…
İzmir Büyükşehir Belediyespor’un İzmir Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden futbol takımı da ligden düştü!.. Maddi ve manevi güç verdiği ilçe belediyelerin futbol takımları üst liglere doğru emin adımlarla ilerlerken, hatırı sayılır bir bütçesi de olan İzmir Büyükşehir Belediyespor’un futbol takımının ligden düşmesi çok ilginç. İzmir Büyükşehir Belediyespor’un sadece futbol takımı mı?
Hayır!.. Takım sporlarında bu yıl inanılmaz bir iniş var… Türkiye Erkekler Basketbol 2. Liginde mücadele eden takım play out’a kaldı. Düşmemek için mücadele ediyor.
Şimdi takım sporlarına bir bakalım. Ampute futbol 2. Sırada, Bayan basketbol bölgesel ligde play offda, bayan hentbol takımı 6. Sırada, erkek hentbol 3. Sırada, tekerlekli basketbol takımı 11. Sırada (sondan 2.) Bayan voleybol takımı 2. Ligde final grubunda.
Buz Hokeyinde Yükselme Liginde Batı grubunda 3 takım arasında 2. , Sualtı ragbisinde 4., Zıpkınla Balık Avlamada 7. Oldu. Oysa ki, Bir zamanlar İzmir Büyükşehir Belediyespor tüm branşlarda zirvedeydi. Hele Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Dünya Yenilmezlik Rekoru kırmıştı, şampiyonluklara abone olmuştu… 35 aktif spor branşıyla ilgilenen kulübün bireysel başarıları atletizm, okçuluk, tekvando, judo, badminton, eskrim, jimnastik branşlarında cılız bir ses olarak çıkıyor. Tabloya bakınca İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü mazideki başarılı günlerini arar hale geldi. Biz İzmir Büyükşehir Belediyespor'u her branşta şampiyon gördüğümüzden olsa gerek, içimiz "cız" ediyor! Bu durum, kulübün yönetimini yeniden masaya yatırmanın zamanı geldiğini de belgeliyor ama, bizim bilmediğimiz gerçekler varsa, o da başka!..
Yine de söylemek istiyorum: Aziz Başkan şu spora da bir el at!..


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar