Muhalefet partileri neden oy kaybediyor ?
Barış AYDIN

Barış AYDIN

Muhalefet partileri neden oy kaybediyor ?

09 Ocak 2017 - 09:46

15 Temmuz darbesi başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Hükümetin dik durması milletin ölümü göze alarak meydanlara çıkmasıyla engellendi. Kendisini devlet zanneden bütün kurumlara militanlarını yerleştiren FETÖ terör örgütü islami değerlerin bütününü  istismar etmiştir.15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ terör örgütünün beli kırılmıştır ancak hala bitmemiştir. Millet sel olup meydanlara akarken muhalefet partilerinin liderleri yeterli düzeyde tepki vermemiş birkaç cılız sesle darbeyi kınamışlardır. Darbe girişiminde sözde ses veren muhalefet darbe sonrasında sanki hiçbir şey olmamış gibi yaşananlara cevap bulamamış sürekli tutarsız savruluşlar yaşamıştır. FETÖ terör örgütüne  bu savruluşlar can suyu olmuştur. ‘CHP ne yapmaya çalışıyor’ ?  sorusu hala cevabını bulamamıştır, gizemini sıcak bir noktada tutmaktadır.  ‘Türkiye böldürtmeyeceğiz’  mitingleri düzenleyeceğini açıklayan ilk mitingini Adana’da yapan  CHP Adana’da milletten sağlam  bir tokat yedi. Bu miting işinin fiyaskoyla sonuçlandığını görünce Adana ilk ve son oldu.

CHP baktı ki sahada beklediği ilgiyi bulamıyor yeterli düzeyde karşılık alamıyor gözünü Meclise çevirdi.  Mecliste anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi  CHP açısından gürültü yapmak için bulunmaz bir fırsattı. Kendilerini  meydanlarda  millete anlatamadıkları, ifade edemedikleri için  mecliste slogan atarak  seslerini duyurmaya çalıştılar ‘Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’. Eyvallah hadi diyelim ki buna da  kabul. Ya arkadaş siz ne iş yaparsınız 3 yaşında çocuğa sorsanız söyler,  ‘Meydanlarda atsana sloganını meclis slogan yerimi yada siz meclisi stadyum mu sandınız’ ? Bu aklın Türkiye’yi getirdiği noktaya bakar mısınız ?  Terör örgütlerinin hedefi olduk.

Bazı işgüzarlar ‘kardeşim muhalefet ne yapsın’ ?  ‘Herşey hükümetin elinde’? Diyorlar. Ancak gerçekte bu sözlerin hiçbir hükmü yoktur. Muhalefet demokrasinin vazgeçilmezidir doğru yapıldığında halkın huzur, refah ve güveni artar. Yanlış yapıldığında demokrasi başta olmak üzere her kurum zarar görür. MHP lideri Bahçeli milli bir duruş sergiliyor. Herşeyi oy hesabına bağlayan CHP, Türkiye topyekün bir saldırı aldındayken  MHP’nin AK Parti çizgisine yakın tavır sergilemesiyle oylarını artırdığını görmüyor olamaz. Bu durumu bile sulandırıp ipe sapa gelmez sözlerle  “Halk her zaman doğru karar veremez”  yada  “Çoğunluk, haklı olmaya yetmez” demek CHP’yi kurtarmaz tam aksine tükenişe götürür.

CHP lideri Kılıçdaroğlu  biran önce kendisiyle ve gerçeklerle yüzleşmelidir. FETÖ  terör örgütü Türkiye’nin en önemli sorunudur. Kökü kurutulmalıdır. Herkesi fişleyen özel hayatları kayda alan insanları iftirayla yalanlarla cezaevlerine atan bu kan emici vanpirler çetesine umut değil korku vermek lazım gereğini hukuk içinde yapmak lazım. Türkiye güçlü bir geleceğe ancak böyle yürüyebilir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başından beri Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la birlikte FETÖ terör örgütüne karşı en amansız mücadeleyi veriyor. FETÖ için Soylu tam bir korkulu rüya. Ancak bir bakıyoruz Milletin üzerine bomba atan, kurşun yağdıran, devleti ele geçirmeye çalışan başta FETÖ olmak üzere bütün terör örgütlerinin hedefinde olan Süleyman Soylu hakkında HDP gensoru önergesi verirken CHP alttan gizli destek veriyor. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Nitekim muhalafetin oy oranlarındaki düşüş gittikleri yolun ters istikamet olduğunu gösteriyor.

Türkiye güçlü ve aydınlık bir geleceğe güçlü bir muhalefetle yürümelidir. Bu muhalefet liderleri temel sorunumuzdur demokrasimize zarar veriyorlar. Muhalefetin sesi kısılıyormuş yok böyle bir şey.Siz beceriksizseniz bu millet ne yapsın.Türkiye’de iktidar değil muhalefet sorunu vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar