"Rüyalar da gerçektir"
Buğutay  Benli

Buğutay Benli

"Rüyalar da gerçektir"

27 Eylül 2017 - 11:44

“Evet sayın seyirciler, İzmir'in sarı kırmızılı ekibi Göztepe için 14 yıl aradan sonra Süper Lig'de ilk düdük yaklaşık beş dakika sonra çalacak. Bornova Doğanlar Stadyumu'nda rakip Fenerbahçe. Sezona zorlu bir virajla başlayacak olan Göztepe'nin yeni kadrosuyla bu sezon neler verebileceğini göreceğiz”..

Sezonun ilk santrası yapılırken maçın spikerinin ağzından çıkan sözlerdi bunlar...

Yeni bir takım, yeni bir lig ve özlenen rakipler vardı. Ve kimse o anda bir rüyanın içerisinde özel bir yolculuğun başlayacağını bu kadar kısa vadede tahmin etmiyordu. 6 hafta geride kalırken Göztepe, 13 puanla ligin 3. sırasına yerleşti. Üstelik Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımlarla yapılması gereken maçları da aradan çıkarttı. Kuşkusuz rüya gibi bir başlangıç söz konusu. Asıl iş ise şimdi başlıyor. Rakipler yavaş yavaş Göztepe'ye karşı önlem alma derdine düşeceklerdir. Maçları analiz edecek ve planlarla sahaya çıkacaklardır. Burada önemli olan sarı kırmızı takımda Teknik Direktör Tamer Tuna ve ekibinin cebinde ne gibi sürprizler taşıdığı olacaktır. Rakipler oyunda üstünlük için planlar yaparak sahaya çıktıkça alternatif çözümler Göztepe'nin ilerleyen dönemde de puanları hanesine yazdırmasını sağlayacaktır. Ayakları yere basan ve ilk sezonda hedefi fazlaca yükseltmeden belirli bir amaç doğrultusunda hareket eden bir Göz Göz, bütün rakipleri için korkulu bir rakip olmayı sürdürecektir.

TFF 1.Lig temsilcilerimizden Altınordu, ligde gösterdiği performansın yanı sıra futbol camiası içerisinde sürekli örnek takım olarak lanse edilmeyi sürdürüyor. Takdir edilmesi gereken bir felsefesi olan Altınordu'nun en büyük özelliği, bu felsefeyi uygulamada da hayata geçirebilmiş olmasıdır. Bir amaç doğrultusunda sonuçlara ve o anki şartlara boyun eğmeden daima odaklandığı hedefe doğru emin adımlarla giden kulübün, camia olarak büyük bir alkışı hakettiği inkar edilemez bir gerçektir. Kimileri için sadece kendi kaynaklarına yönelmek düşüncesi güzel bir rüya iken kimileri o rüyayı uykusuzca yaşarlar. Önemli olan inanmaktır. Altınordu, üzerine odaklanılması ve örnek alınması gereken, bütün kulüplerin önünde parıldayan bir gerçektir.

“Birşeye verilebilecek mantıklı cevaplara sahip değilsek, ürettiğimiz cevaplarla kendimizi avuturuz”

Futbol tam olarak böyle işte.. İgor Tudor yönetimindeki Galatasaray, Bursaspor deplasmanında sahadan üç puanla ayrılırken herkesin tek düşündüğü şey yapılan oyuncu değişikliklerinin ne manaya geldiğiydi. Gerçek şu ki; spor kamuoyu kendince cevaplar bulmaya çalıştıkça daha fazla soru işaretiyle dolarken Galatasaray ligin zirvesinde ayırttığı koltukta yolculuğunu sürdürüyordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar