Portatif tribünlerin soğuk demirlerini de biliriz….
Deniz GEZGİNCİ

Deniz GEZGİNCİ

Portatif tribünlerin soğuk demirlerini de biliriz….

10 Temmuz 2016 - 00:00

Başlıkta kısıtlı yerim olduğu için çok uzun yazamadım. Şimdi burada tamamlayayım. Biz Karşıyakalıyız. Köy takımlarının portatif tribünlerinin soğuk demirlerini de biliriz, Barcelona’nın afili salonlarını da. Sanmayın ki futbolda bir alt lige düştük diye sevgimizde bir değişiklik oldu. Merak ediyorsanız söyleyeyim “gram” azalmadı. “Mücadele” bizim ruhumuzda, kuruluşumuzda var. Düştüğümüz yerden kalkmasını da, yeri geldi mi düşeni kaldırmasını da iyi biliriz. Ama… İşin amasına gelmeden önce yıllardır hayalini kurduğu başkanlık hedefini gerçekleştiren Mutlu Altuğ’yu tebrik ediyorum. Belki bu hayali çok zor bir zamanda gerçekleşti ancak şimdi Altuğ’un “ama” diyecek bir lüksü yok. Kendisiyle KSK’de yapmak istedikleri ile ilgili defalarca konuştum, röportajlar gerçekleştirdim. Şimdi Altuğ’un elinde böyle bir şans var. Hiçbir bahanenin ardına sığınmadan hedeflerini gerçekleştirme zamanı geldi. Kabul ediyorum Başkan Mutlu Altuğ’un önünde zor bir yol var. Ancak ya akıllı hamlelerle karşısına çıkan zorlukları “bahanelerin arkasına saklanmadan” bir bir aşacak ya da bunca yıl onu destekleyenlere, ona umut bağlayanlara hayal kırıklığı yaşatacak. Bu noktada genç başkana camianın desteği ve sabır göstermesi de çok

önemli. Umarım başkan bunca yıl yapılan “taraftarın gözünü boyama” hatasına kapılmaz,

Umarım tüm içtenliği ile yanlışlara “yanlış” diyebilme cesaretini gösterir. Umarım hiçbir zümrenin etkisinde kalarak hareket etmez,Umarım bugüne kadar yapılan yanlışları tekrarlamaz.

Karşıyakalılık bilincini, kültürünü, değerlerini yeniden canlandırdığı sürece bizim futbolda oynadığımız ligin hiçbir önemi yok. Biz arma uğruna Salihli’ye de Nazilliye’de Soma’ya da yıllarca gittik, yine gideriz. Bundan hiçbir zaman yüksünmedik, yüksünmeyiz. Yeter ki o ruhumuzu kaybetmeyelim, değerlerimizi yitirmeyelim. Yazıyı son günlerde ağızlara pelesenk olan şarkı ile son vermem gerekirse; “Biz dünyanın en büyük aşığı olabiliriz. Biz alt liglerde 10 sene 20 sene kalabiliriz. Samiyen’i, İnönü’yü, Kadiköy’ü bilmeyiz ama Aydın’ı iki gözü kapalı bulabiliriz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar