Atatürk tezahüratı ve İzmir'in farkı!
Reklam
Deniz KEZER

Deniz KEZER

Atatürk tezahüratı ve İzmir'in farkı!

09 Ocak 2017 - 08:49

Reina ve İzmir Adliyesi saldırılarından sonra büyük takım taraftarlarının bir çok branşta tribünleri “Atatürk” tezahüratları ile inletmeleri gerçekten anlamlı. Bir çoğumuzun tüylerini diken diken eden “İzmir Marşı” ve “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganı zaman zaman çivi yerlerinden ayrıldığını gördüğümüz Türk insanının hala erdemli, ahlaklı ve geçmişine sıkı sıkıya tutunan çelik gibi iradeden mütevellit bir canlı olduğunu kanıtlar. Bir canlı diyorum çünkü Ortadoğu'da yaşanan dramlar, 7 milyar dünyalının çoğunun kalpsiz ve beyinsiz birer parça etten ibaret olduğunu ortaya koydu.

Gelelim Atatürk'e...

Hainlerin son saldırıları, hala kendine tutunacak bir dal, hala güçlü bir baba, sağlam bir kalıp, çoban, sahip veya ışık arayanların, tüm dünya karşısına çıktığında aslında neye sarılması gerektiğini ortaya koydu.

Bu savaştan zaferle çıkabilmek için bir rotaya ihtiyacımız yok, savaş planı gerekmiyor, topumuz, tüfeğimiz, teknolojimiz pek de önemli değil, oturup kara kara bizi kim kurtaracak diye düşünmemizin de bir anlamı yok. Biz tüm bunların toplamından yüzlerce kat daha büyüğünü bir asır önce yaşadık ve bu topraklardan başka gidecek tek bir yeri dahi olmayan Türk insanının pabuçlarını Anadolu'ya kör çivilerle sabitledik.

İlla ki bir zafer, onu da geçtim gelecek adına illa ki bir ışık peşindeyseniz Atatürk'e bakacaksınız. Bir destanın nasıl yazılması gerektiğini bu topraklara en ince ayrıntısına kadar anlatan muhteşem bir lider çizmişse tarihinizi, siz masaya vurduğunuz sürece diyetini kanınızla ödediğiniz bu Anadolu'yu ayağınızın altından kimse söküp alamayacak.

Bu arada unutmadan;

Büyük takım taraftarlarının kurtuluş ışığını Atatürk'ün elinde görmesinin anlamlı olduğunu ve geçtiğimiz hafta yapılan Atatürk lehine tezahüratların geleceğimiz açısından bir umut olduğunu belirtmişken söylemeden edemeyeceğim. Başta Göztepe ve Karşıyaka olmak üzere İzmir'in tüm takımlarının tribünlerinde bu tezahüratlar uzunca bir süredir yankı buluyor. Bu, bizim sadece umuda ihtiyaç duyduğumuz anda değil, ilkelerine ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkmamız gerektiği her noktada dibine kadar Atatürkçü olduğumuzu ortaya koyuyor. Büyüksün Karşıyaka, büyüksün Göztepe, Altınordu, Altay, Buca, Menemen, İzmirspor ve daha sayamadığım niceleri...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar