Biraz Türkiye...
Deniz KEZER

Deniz KEZER

Biraz Türkiye...

14 Ağustos 2017 - 11:23

Hani o “Biz kimsenin kıyafetine karışmayacağız” yalanı var ya!..

Aslında kısmen doğru.

Evet onlar karışmayacaklar, çünkü kafalarda yaratılan ahlakı polis copuyla sağlayacaklar. Türbanlıyı, cüppeliyi, sarıklıyı, peçeliyi kimse ellemeyecek. Ama polis “Kısa giydiğini” hükmettiği kızlar için gereğini yapacak.

Ne anladım ben böyle ucube adaletten...

Kafanızda yarattığınız yeni adalet sistemi, sokaktaki mini etekli kıza copun ucunu gösterip, çocuk tecavüzcüsü vakıflara ses çıkarmamak ise vay halimize!

 

ADALET VE ATATÜRK

Adalet yürüyüşü ile üzerindeki ölü toprağını silkmeyi başaran CHP'nin uzun süren yaz tatili, akıllara tutuklanan HDP'li vekillere getirdi. Atatürk Lisesi'nin arazisinin üzerine konulmasına, İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nın kapatılacak ve yeni havalimanına Atatürk adının verilmeyecek olmasına acaba OHAL'in getirdiği tutuklamalar nedeniyle mi tepki göstermiyoruz?

Benim bildiğim Mustafa Balbay, Atilla Sertel, Musa Çam, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Tuncay Özkan ve Kamil Okyay Sındır şimdiye kadar 50 defa Atatürk Lisesi'nin önündeki demir kapılara kendilerini zincirlemişti.

Ha onları durduran belediyenin tramvay çalışmaları nedeniyle şişen Alsancak trafiğiyse başka...

Kapının önünde birikmekle “Ha-hu” gibi bir takım belirsiz sesler çıkarmakla Atatürk Lisesi geri gelmez.

 

KOCA YÜREKLİ ÇOCUK

Babasının ölümünün ardından mevsimlik işçilik yaparak geçimini sağladığı, ailesinin kapısının önüne cansız bedeniyle, koca yürekli bir kahraman olarak geldi 15 yaşındaki Eren...

Haysiyet yoksunu, şerefsiz, ahlaksız köpeklerce kurulan pusuda hayatını kaybeden Eren, belki de çalınan erzakları için polise başvurmamış olsaydı, hainler daha büyük pusularla daha büyük kayıplar verdirecekti.

Aç bir it sürüsünden farkı olmayan ağzı salyalı köpeklere verdiğimiz hiçbir canı unutmadık Eren. Seni hiç unutmayız...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar