Çanakkale
Deniz KEZER

Deniz KEZER

Çanakkale

20 Mart 2017 - 10:06

Tam 102 yıl önce gururu kırılmış bir ceset parçası gibi, bu haysiyetli toprakların üzerinden kirli ayaklarını, bu masmavi bulutların gölgesinden iğrenç hayallerini de alıp giden düşman, Türklere sadece Çanakkale'yi asla geçemeyeceklerini değil, Türk’ün ezici, yıpratıcı, yok edici ateş ve darbeleri karşısında hiçbir ulusun ayakta kalma gayretinin başarı ile sonuçlanamayacağını da göstermiştir. Tam 102 yıl önce Anadolu, tüm dünyaya bağrından bir kahraman, bir yiğit, bir cengaver koparıp düşmanın karşısına diktiğini haykırmıştır. İşte bu kahraman, daha sonra dünya üzerinde hiçbir canlıya bahşedilmeyen stratejik dehası, üstün devlet adamlığı ve inkılapları ile tarihin yapraklarından acı dolu günleri söküp atmış, Türkiye Cumhuriyeti'ni yanmış yıkılmış bir toprağın altından anasının karnından yeni doğmuş bir bebek kadar ak ve pak, gururlu ve mağrur doğurmuştur.

Anasının kucağından, babasının ocağından kopup bu mahşer yerine bir daha geri dönmeyeceğini bile bile gelen, koca Anadolu'ya küçücük bedeni ile siper olan, cahil, sömürgeci ve gayridemokratik Garp medeniyetleri karşısında gerçek insanlığın vatanseverlikten geçtiğini ortaya koyan şehitlerimizin ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhu şad olsun. Bugün dahi gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilme özgürlüğünü kendinde görenlere de, düşmanlığını açıkça göstermekten çekinmeyenlere de söyleyecek bir sözümüz var. Sayende varız Çanakkale, Sakarya, 1. ve 2. İnönü. Sayende varız Büyük Taarruz... Dünya bir kez daha isteyecek olsa, Türk'ün bu toprakların bir kez daha kendine ait olduğunu gösterecek koca yüreği, gömleğinin altında daha bir heyecanlı, daha bir ateşli atıyor...

Çanakkale Zaferi'nin 102. yaşı kutlu olsun, unutursak kanımız kurusun...

Unutmadan geçtiğimiz gün İzmir'de bir toplantıya katılan CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal “16 Nisan’da hayır çıkarsa, biz 23 Nisan'da öyle bir Cumhuriyet kutlaması yapacağız ki 1923 23 Nisanındaymışız gibi” şeklinde bir açıklama yapmış.

Ben heyecanla 17 Nisan sabahını bekliyorum...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar