Veda zamanı
Engin ÖZTÜRK

Engin ÖZTÜRK

Veda zamanı

05 Ocak 2016 - 00:00

Her başlangıcın bir sonu vardır. Veda zamanı geldi çattı. Çok sevdiğim, ailem gibi gördüğüm Yenigün Gazetesi'nden ayrılmak zorundayım. Günü çoktan gelip geçen askerliğimi daha fazla ertelemeyip Şubat ayında gitme kararı aldım.

Genç yaşta bana verilen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştım. Sıfırdan başladığım bu işte, kısa sürede yol kat etmeyi başardım. Bu sırada, farkında olmadan birilerini kırıp üzmüş olabiliriz. Zaman zaman duygusal düşündüm, zaman zaman sinirlerime hakim olamadım ama her zaman objektif olmaya çalıştım. Görev aldığım 2 yıla yakın süre boyunca elimden geldiğince herkese destek olmaya çalıştım. Biri işinde kötüyse, onu eleştirmekten kaçınmadım. Bu yüzden bazı insanlar bana selam vermeyi kesse de ben bu karakterimden vazgeçmedim. Yine de giderken kırmış olabileceklerimden özür diliyorum.

Gelelim kazandıklarıma. Çok erken bir şekilde müdür diyip oturtulduğum bu masa, bana çok şeyler kattı. Maddi olarak kazandıklarımız İzmir'deki tüm gazetecileri olduğu gibi bizi de mutlu etmese de manevi anlamda çok çok büyük kazançlar elde ettim. Futbol oynadığım zamanlardan hocalığımı yapan değerli teknik adamların başarılarını gördükçe gururlandım. Onların haricinde pırıl pırıl hocalar ve futbolcularla tanışıp arkadaş oldum. En önemlisi de dertli anlarımda yanımda olup çare olmaya çalışan, sevinçli anlarımda mutluluğumu paylaşan iş arkadaşları edindim. En küçüğünden en büyüğüne çok değerli insanlarla uzun süre birlikte olmaktan çok mutluyum. Ayrılırken de sanırım en çok onları özleyeceğim diye üzülüyorum.

İzmir futboluna da şöyle bir kısa bakış atarsak, çalıştığım süre boyunca takımlarımızın şampiyonluklarını da gördüm ama küme düşen takımlarımızın üzüntüsü şampiyonlukları gölgeledi. Göztepe, Altınordu ve Pınar Karşıyaka'nın başarılarıyla göğsümüz kabarırken, Bucaspor, Altay ve Balçova gibi takımlar bizi kahretti. Gittiğim yerde de müsait oldukça takımlarımızı izleyip hepsini ayrı ayrı desteklemeye devam edeceğim. Eğer sağ salim dönmek nasip olursa, takımlarımızın çok daha iyi yerlere gelmesini diliyorum. İnşallah döndüğümde herşey çok çok daha güzel olur.

Sağlıcakla kalın...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar