Herkes, 2019 derken...
Ercan Tatı

Ercan Tatı

Herkes, 2019 derken...

14 Ağustos 2017 - 11:23

Evet, herkes seçim 2019 yılında olacak derken Mayıs ayında yazdığım iki köşe yazısında da 2018 yılının ilkbaharında, çok sürpriz 2017 yılının Kasım ayında demiştim.

Gerekçeleri olarak da Meclis'te bulunan ilk kez seçilen milletvekillerinin 3 Kasım 2017 tarihinde özlük haklarını elde edecek olmaları.

Bir diğer gerekçe ise tabii ki FETÖ örgütüne destek veren vekil veya belediye başkanlarının tasfiyesi idi. Hükümet yetkilileri her ne kadar seçilmiş siyasetçilerinin içerisinde FETÖ'cü yok dese de, buna kendileri de inanmıyorlar. Tasfiye edilecek belediye başkanları içerisinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ne kadar istifaya zorlandıysa da istifa etmedi ancak olacak seçimde aday olmayacağını beyan etti. Bunun gibi bilinen veya bilinmeyen epey isim var gibi.

Sayın Cumhurbaşkanı Mayıs ayında söylediğimizi, geçenler de  “Adalet ve Kalkınma Partisi”nde bazı değişikler olmalı, metal yorgunluğu olan arkadaşları değiştireceğiz” diyerek kamuoyuna açıklama yaptı.

Yani örgütünü seçime hazırladı, 3 Kasım 2017 gece 24.00'ten itibaren seçime hazırlıklı olunmalı, ama göstergeler 2018 yılının  Mart ayını daha mantıklı gösteriyor,

Sakın yasa, kanun vs. demeyin. OHAL var ve bu seçim erken seçim değil "baskın seçim" olacak.

Geçenlerde Cumhuriyet Halk Partisi kongrelerinin iptal edilmesinin parti açısından faydalı olacağını yazmıştım, yineliyorum, olası baskın seçime küsükünlük, dargınlıklarla değil bütünlük içerisinde gidilmelidir. Sosyal medyadaki pazarlık dedikoduları can sıkmaya başladı bile.

Saygılar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar