Neden hedef Kocaoğlu?
Hüseyin ASLAN

Hüseyin ASLAN

Neden hedef Kocaoğlu?

14 Mart 2017 - 10:27

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik Mayıs 2011’de başlayan operasyon sonrasında 397 yıl hapis cezası istemiyle belediyedeki çalışma arkadaşlarıyla yargılanan Kocaoğlu; 5 yıl süren dava sonucunda haksız yere tutuklanan bürokrat arkadaşlarıyla birlikte beraat etti.

Kocaoğlu; operasyon sonrasında ve yargılama sürecinde suçsuzluğuna inanan, dik duruş sergileyen, sadece adalet isteyen, biran olsun arkadaşlarını yalnız bırakmayan özgüveni yüksek ve onurlu bir devlet adamı profili çizdi.

Kocaoğlu’nun ve çalışma arkadaşlarının beraatı, bir kez daha “Türkiye'de hakimler var” tezini güçlendirdi.

Unutmayalım ki; bir ülkede adalet varsa özgürlük de, hukuk da, demokrasi de var.  Devletin de, sistemin de temeli adalettir.

“Kendimiz için değil, kentimiz için çalıştık. Alnımız açık başımız dik durdu hep… İnandık, kazandık. İzmirliler de arkamızda adam gibi durdu”diyen Kocaoğlu’nun beraatı, “adaletin tecellisi”dir.

Adalet istedi, adalete güvendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Haber Türk’e yaptığı açıklamada operasyonun, “başından beri suçsuz olduğuna inandığını, adalete inanıp güvendiğini, sadece adalet istediğini ve adaletin tecelli ettiğini”söyledi.

Kocaoğlu, “beraat etmekle sırtımdan büyük bir yük kalktı, rahatladım, hafifledim, 2 gece uyuyamadım”şeklinde konuştu.

Akla hemen şu soru geliyor; neden hedef Kocaoğlu?

Çünkü; Kocaoğlu;

·         İzmir’de “yerelde kalkınma” modelini başlattı, başarıyla uyguladı.

·         Uluslararası bağımsız kuruluşların raporlarında İzmir’in “yerelde kalkınma” modeliyle “dünyada en hızlı kalkınan ikinci kent” olduğu tespiti yapıldı.

·         Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s “İzmir’in kredi notunu ulusal düzeyde en yüksek not olan 3A”olarak belirledi.

·         İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son 13 yılda toplam yatırımı 13 kat artarak 11 milyar 419 milyon Liraya ulaştı.

·         Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri metro inşaatını tamamlayamayarak Ulaştırma Bakanlığı'nı imdada çağırırken İzmir Büyükşehir Belediyesi metro inşaatını öz kaynağıyla bitirdi.

·         Tire Süt Kooperatifi ile Ödemiş Bademli’deki fidancılık kalkınma kooperatifinden gerçekleştirdiği süt ve fidan alımı yoluyla üreticileri destekledi.

·         Bu uygulamayla 10 yılda ülke genelinde süt üretimi %70 artarken Tire’de bu oran %440’a yükseldi. Okulda çocuklara sağlıklı süt verildi.

·         Kooperatifleşme özendirildi, ülke düzeyinde kooperatifleşme oranı %13 iken bu oran İzmir’de %28’i buldu.

·         2007’den bu yana İzmir Büyükşehir Belediyesince kırsaldaki üreticiye verilen destek 624 TL’ye ulaştı.

Sonuç olarak: Bu başarılar Kocaoğlu’nu hedef haline getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar