Çocuklar, haydi tiyatroya
İnci ONGUN

İnci ONGUN

Çocuklar, haydi tiyatroya

24 Ocak 2014 - 00:00

Nihayet beklenen gün geldi çattı. 2013-2014 eğitim öğretim yılının ilk yarısı dün sona erdi.¶ Yorucu geçen eğitim dönemin ardından şimdi tüm çocuklar için non stop eğlence zamanı. Anneler babalar bu sömestr tatilinde çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediye sanatın uçsuz bucaksız, birbirinden renkli ve eğlence dolu dünyasında çocuğunuzla birlikte keşfe çıkmak. Vakit kaybetmeden bu etkinliklerde yerinizi ayırtmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden bol tiyatrolu ve keyifli bir tatil diliyorum... Şimdi haftanın öne çıkan etkinliklerden bazıları;

70 harika çocuk sahnede

Türkiye'de bir ilk olan ve yaşları sadece 4 ile 17 arasındaki çocukların yer aldığı "Kırmızı Çizmeli Kedi" müzikali, 11 aylık bir hazırlık aşamasının ardından 26 Ocak Pazar ile 1 ve 8 Şubat Cumartesi günleri İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda sahnelenecek. İzDOB sanatçısı ve kareograf Neslihan Öztürk'ün projesi olan çocuk ve gençlik müzikalinde; dans, şarkı bir arada sahnelenirken, akrobasi hünerleri, paten gösterileri ile 7'den 70'e herkesin hayranlıkla izleyeceği şov bir hayli adından söz ettireceğe benziyor. Müzikalde, 'Sıkı çalışarak, inanç ve biraz da hayal gücü desteği ile aşılmayacak hiçbir engelin olmadığını, yanınızdaki arkadaşlarınızla birlikte takım olarak çalışarak her türlü zorluğun aşabileceğinin altı çiziliyor. Etkinliğin biletleri Biletix ve AKM gişelerinden temin edilebilir. Bilet fiyatları, 1 kategori 29.00tl- 2 kategori 23.50tl şimdiden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.

Ünlüler buluşması Edward Albee'nin 1962 yılında yazdığı baş yapıtı 'Kim Korkar Hain Kurttan' Oyun Atölyesi tarafından bugün ve yarın Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi'nde sanatseverleri bekliyor. Başrollerde, Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ve Nilperi Şahinkaya yer alıyor. Edward Albee'nin bu baş yapıtında, tiyatro tarihinin en önemli orta yaş çiftlerinden Martha ve George'un evliliklerindeki çöküntülere tanık oluyoruz. Biletler, Biletix, Tepekule Kültür ve Kongre gişelerinden temin edilebilir.

Sergi

30 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Tahran'dan Hoom Gallery'nin işbirliği ile İranlı Genç Sanatçılar Karma Resim Sergisi Kedi Kültür Sanat Merkezi'nde.

20 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında Şenol Tilki'nin 'Benim Yarattıklarım' resim sergisi İzmir AKM'de.

İyi haftalar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar